У дітей чудово налаштований внутрішній компас. Від природи вони наділенні даром відчувати те, чого не бачать очі й не чують вуха. Даремно батьки вважають, що лише за допомогою посмішки та підбадьорливих слів вони можуть достатньою мірою виразити своє прийняття дитини. 

Найголовніше, що батьки можуть дати своїм дітям, — побачити їхнє справжнє «Я», їхню сутність, їхній внутрішній світ. Проте цінити індивідуальність своєї дитини можуть лише ті батьки, які цінують власну сутність. Тільки у такому віддзеркаленні дитина може почуватися по-справжньому задоволеною собою.

Незалежно від того, наскільки ви любите свою дитину і намагаєтеся зробити для неї все найкраще, ваше власне почуття незадоволення собою буде транслюватися на неї. Дитина або проєктує ваше незадоволення на себе, або починає рухатися у протилежному напрямку. Ви втрачаєте свій авторитет. Ваші відносини із дитиною можуть бути зруйновані. 

Чому виникає це почуття незадоволеності собою? 

  1. Можливо у дитинстві вас змусили почуватися ніяково за те, ким ви є. І це переконання досі з вами. Перегляньте своє ставлення до самих себе.
  2. Якщо ви не отримали тієї любові, на яку очікували. Це може трапитися у підлітковому віці, у юності, під час розлучення. Коли відповідальність цілковито перекладають на нас, і через це закладається почуття, що з нами щось не так. Ми не такі, як повинні бути. Це переконання дуже довго може жити глибоко у нас. 
  3. Якщо ваші батьки не почувалися достатньо хорошими, то це відчуття могли перейняти й ви. 

Що робити, аби побороти відчуття власної недосконалості?

Шукайте любов до себе у самих собі. Не чекайте, що вона прийде від іншої людини. Усе, що вам потрібно, — це ваш власний внутрішній компас, налаштований на цілковите прийняття себе. Поступово ви відчуєте, як переконання у власній недосконалості відходить.

Коли ви любите саму себе, ви можете від щирого серця ділитися цією любов’ю зі своїми дітьми. Кожна клітина вашого тіла транслюватиме їй цілковите прийняття та безумовну любов.

Любіть себе! Любіть своє життя! Любіть кожну мить на цій землі! І тоді наші діти також зростатимуть із відчуттям безмежної любові.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: