Ми присвячуємо роботі більше часу, ніж сну. І здавалося б — у чому проблема? Але коли паралельно із цим ви маєте дитину, яка гостро потребує вашої присутності поруч, постає багато запитань.  Які нюанси можуть спіткати матусю? Спробуймо з’ясувати разом!

Емоційні гойдалки 

Робочий процес неможливий без стресових ситуацій, що інколи трапляються. Але не поспішайте ділитися власними хвилюваннями у присутності дитини. Усе, що ви промовляєте, має виховний ефект на малюка. 

Якщо ви полюбляєте інколи посварити керівника чи відверто критикуєте колег, то дитина з часом почне діяти так само. Ви — найавторитетніший приклад культури спілкування та взаємодії з оточуючими. До 6 років у дитини активно засвоюються загальноприйняті норми поведінки, формуються зв’язки добре\погано. У майбутньому малюкові може бути складно порозумітися із вихователем у дитячому садочку, вчителем у школі, з бабусями та нянею.

Але не варто ховатися від дитини по кутках. Батьки теж люди. Тому ви можете говорити, що втомилися, не маєте бажання йти на роботу, не хочете рано прокидатися. Але неодмінно демонструйте, як ви долаєте втому, прокидаєтеся вранці незважаючи те, що очі просто не розплющуються. Дитина отримає урок, що часом, як і всім, хочеться залишитися під теплою ковдрою, але потрібно вмикати запасні двигуни енергії та змусити себе. 

Почуття провини

Працювати — це нормально. Але молодим мамам зазвичай складніше у цьому себе переконати. Внутрішній голос постійно дорікає, що ви залишаєте дитину на цілий день, але й неодмінно знайдуться охочі з вашого оточення, хто залюбки про це нагадає. Але не поспішайте пояснювати комусь свою позицію. Не сперечайтеся. Спокійно скажіть: «Так, це мій вибір вийти на роботу». 

Попрацюйте також над власними почуттями. Коли тихим поступом до вас підкрадається провина, женіть її! Але не купуючи щодня дитині іграшку чи солодощі, намагаючись так замінити власну присутність. І не виконуючи всі забаганки дитини, забувши про межі та дисципліну. 

Найкраще, що ви можете дати своїй дитині, — час, який ви проводите разом. Тож знайдіть щовечора годину для того, аби активно поспілкуватися з дитиною. А на вихідних неодмінно влаштовуйте родинні розваги.  

Куди ж дівається мама?

Слово «робота» нічого не означає для маленької дитини. Тож її точно зацікавить, куди це щодня дівається мама та ще й так надовго? 

Розповідайте малюкові про свою професію, обов’язки, цікаві ситуації. Це дасть змогу не лише розширити знання дитини про світ, але і допоможе найголовнішому — вашому зближенню та формуванню довірливих відносин. 

Якщо у вас є така можливість, інколи беріть дитину із собою на роботу. Хоча б на декілька годин. Діти від цього просто у захваті! У такі моменти вони почуваються дорослими.

Не акцентуйте увагу на грошах. Інакше ви сформуєте у дитини уявлення, що на роботу потрібно ходити лише для того, аби заробити. Краще діліться позитивними враженнями, своїми здобутками та маленькими перемогами. Так ви закладете у свідомість свого малюка, що робота — не щоденна рутина, а чудова можливість самореалізуватися.