Бути люблячою, усміхненою, гарною, з найрозумнішою слухняною дитиною та чудо-чоловіком, готувати по десять страв і щоб оселя сяяла… Натомість дитина нічого не хоче робити, а хоче мультики, дошкуляє головний біль від втоми, а кількість термінових справ не зменшується. Женучись за ідеальною картинкою, ми живемо у хронічному стресі та не помічаємо того прекрасного, що є. До того ж заважаємо жити всій сім’ї: насправді ніхто не хоче перебувати поряд з ідеальною істотою і почуватися не гідним неї. Діти постійно бояться припуститися помилки, чоловік поспішає до друзів, у яких вимоги значно нижчі.

Як вирватися з цього кола?

  •        Припинити гнатися за ідеалом. Просто пам’ятайте, що бездоганності не існує. Вас спокушають «успішні люди» з інтернету, профілі знайомих у соцмережах. Облиште цей ярмарок марнославства.
  •        Спати достатню кількість часу (не менше 7–8 годин на добу). Нестача сну призводить до порушення пам’яті, концентрації, перепадів настрою. Від цього виникає безліч додаткових вимог: не галасувати, не сперечатися (на обговорення бракує сил), купити щось забуте тощо.
  •        Прочитати сучасні книжки про виховання. Ви — не перша матуся, яка стикається з одними й тими самими проблемами. Професійні психологи приділяють чимало уваги способам їхнього розв’язання. Чому книжки мають бути саме сучасними? Світ змінюється, і моделі виховання теж. Від авторитарно-вимогливих способів суспільство переходить до гуманних ігрових. У сучасних книжках ви знайдете способи виховувати дитину без нудного вимагання.
  •        Приймати та любити себе. Багатьох людей з дитинства привчили, що «любов слід заслужити». Ні, ви не повинні її заслуговувати! Любов до себе дає змогу у кілька разів скоротити кількість вимог до себе та оточення, бо більшість з них ґрунтується не на потребах, а на думці «я зроблю це, і мене любитимуть». Насправді ж кожна людина цінна за замовчуванням. Ви цінні та важливі незалежно від зачіски, стану здоров’я та кількості двійок дитини — пам’ятайте це завжди.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: