Як ми втрачаємо покоління Z: 6 помилок в спілкуванні з новими людьми
iGeneration, Homelanders, покоління Z — люди, які народилися приблизно між 1997 та 2010 роками. Усі технічні новинки та можливості, що з’являлися у нас на очах та змінювали світ, для них вже буденність. З перших років життя «підключені» до інтернету, вони бачать та сприймають світ інакше, ніж ми. Оскільки майбутнє за ними, ми маємо зважати на це. Але ще не звикли, і вже припустилися помилок у спілкуванні з цим незвичним передовим поколінням у різних сферах. Яких?
1. Сім’я: зайві коментарі у соціальних мережах
Ви знайшли свою дитину, молодшу сестру чи братика-«зета» у соцмережі, і хочете прокоментувати фото чи запис? Якщо ви не суперзірка, краще утримуйтеся. Те, що для вас нормально, Z-и сприймають наче ходіння зі школи з мамою попідруч на очах у всіх друзів. Тож не ставте їх у незручне становище.
Прихід старшої аудиторії може навіть обвалити соціальну мережу: коли дорослі починають коментувати молодь, ставити запитання та надсилати повідомлення, молодь не витримує натиску та тікає. Саме це відбулося з Фейсбуком, який ще донедавна був найпопулярнішою молодіжною соцмережею. Наприкінці 2017 року інвестиційна компанія Piper Jaffray досліджувала, яким соцмережам віддають перевагу американські підлітки. І перше місце у покоління Z займає Snapchat (47%)!
2. Керівництво: «застарілі» листи на e-mail
У той час, як люди пенсійного віку майже не розуміють, що таке електронний лист, молодь уже не вдається до такого способу спілкування. Вони народилися в епоху смартфонів та месенджерів, свої цифрові звички приносять у доросле життя. Тому коли вони приходять на роботу, виникають труднощі: керівники надсилають листи на e-mail, а Z-и їх не бачить, бо взагалі не звикли перевіряти електронний «ящик».
Згідно з дослідженням американських консалтингових фірм «8×8» і «Koski Research», лише 19 % молодих співробітників активно користуються поштою з діловою метою. У старших поколінь цей показник дорівнює 40 %. Різниця очевидна.
Важливо пам’ятати: люди Z здебільшого тільки на підході. А те, що корпоративна культура не переможе звички покоління, переконливо довели міленіали з їх опенспейсами, коворкінгами та фрилансом. Так що не ховайтеся від нового, керівники: воно все одно вас наздожене.
3. Власники телеканалів: не варто було вкладати гроші у проекти, розраховані на «підліткову аудиторію»
Підлітки переглядають онлайн-відео в 2,5 рази частіше, ніж телевізор, тому майбутня смерть телебачення — не зовсім міф. Навіть усіма грошима світу цього не зупинити. Розумні продюсери враховують цей тренд і не просто дублюють контент телеканалу в інтернет, але й створюють паралельні онлайн-проекти.
4. Прихильники старих традицій: толерантність міленіалів не минулася
Міф про те, що покоління Z виявиться наступними носіями традиційних цінностей, повністю розвіявся. Вони ще ліберальніші та толерантніші до меншин, ніж міленіали. І це вже не просто фемінізм. За легалізацію одностатевих шлюбів виступають майже дві третини від Z-ів (63 %), проти будь-якої дискримінації транссексуалів узагалі 74 %. Це дані міжнародного дослідження благодійної організації «The Varkey Foundation». Цікаво, що найбільш толерантними виявилися підлітки не з розвинених країн, таких як США чи Франція, а з традиційно консервативних, таких як Індія.
5. Могутні власники енергетичних компаній: не потрібно було настільки псувати екологію
Майже 70 % підлітків серйозно стурбовані екологічними проблемами — і це не дивно. Покоління Z прийшло у світ у той час, коли клімат планети почав глобально змінюватися внаслідок втручання людини. І винуватців цього «зети» відверто ненавидять! Це безпосередньо позначається на іміджі потенційних роботодавців: енергетичних компаній, нафтовидобувних корпорацій. Минулого року поміж 15 найпривабливіших компаній для студентів за версією авторитетного в цій сфері агентства «Universum» не виявилося жодної енергетичної корпорації! З топ-15 випали гіганти Shell і ExxonMobil. Британська BP узагалі ризикує випасти з топ-50 (48-ме місце). Про приплив перспективних та прогресивних кадрів годі мріяти.
6. Репери: читати про незахищений секс було поганою ідеєю
Хоча на сексуальну освіченість впливають здебільшого сім’я та школа, не варто недооцінювати популярних виконавців. Дослідження компанії «Durex» засвідчили, що кількість підлітків, які користуються презервативами, знизилося на 7 % після відповідних хітів реперів. Це вкрай тривожно.
Покоління Z уже змінює цей світ — від ЗМІ до високих технологій. Старше покоління втратило кредит довіри молодшого, але нам ще жити разом на одній планеті, в єдиному соціумі. Тому варто шукати шляхи до порозуміння — найперше саме нам, старшим, які мають бути мудрішими. А для цього потрібно слухати молодь, намагатися зрозуміти її та знаходити спільну мову. Урешті-решт, спільна мета у нас єдина: кожна людина хоче бути щасливою!