Дуже часто трирічна дитина кричить: «Я хочу сама! Я це вмію робити самостійно! Я все зможу!», а в у віці 7–8 років, коли починаються шкільне життя, спортивні змагання та якісь позакласні заняття, син чи донька наче «включають задній хід». І починається: «Я це не вмію, не хочу, не буду! Мамо, зроби! У мене не виходить!» тощо.

У таких ситуаціях батьки хапаються за голову та дуже часто не знають, що робить, засмучуються, нервують, а це призводить до конфліктів із дитиною. У мам і татусів постають запитання про те, як мотивувати дитину, що говорити.

Отже, які фрази допоможуть дитині, спонукаючи на певні досягнення в житті?

Фрази, що допомагають мотивувати дитину від 6 до 15 років

Пропонуємо 10 основних фраз, що, за думкою психологів та експертів, допомагають мотивувати дитину! Батьки, ви повинні використовувати ці фрази у спілкуванні з дитиною, аби вона змогла досягти гарних результатів у навчанні, спорті та почала опановувати нові навички.

1. «У тебе все вийде! Ми в тебе віримо!» Цю фразу варто говорити тоді, коли дитина не може зважитися на щось. Допоможіть малюкові повірити в себе! Якщо дитина бачитиме, що мама й тато вірять у неї, говорять про це, вона відчуватиме підтримку та швидше зможе повірити в свої сили.

2. «Ніколи не кажи: «Я не зможу!» — якщо інші змогли, ти також зможеш!» У кожного дорослого траплялися поразки на шляху до відкриття чи слави. Розкажіть про це дитині, наведіть приклади з історії відомих людей, перегляньте про це відео чи почитайте книжки.

3. «Ти все робиш правильно!» Цю фразу варто казати тоді, коли дитина дійсно робить усе добре, але трохи сумнівається, і робить вона це без інтересу. Дайте правильний напрямок дитині, поясніть, що слід лише додати гарного настрою та ентузіазму й діяти!

4. «Ми пишаємося тобою!» Ці слова викликають бажання у дитини йти далі, бути ще кращими, адже батьки радіють за неї. І самому стає краще на душі — все вийшло, результат очевидний! Дитина доходить висновку: «Я на правильному шляху! Не можна зупинятися на досягнутому!»

5. «Ти сильний, успішний та щасливий!» Подібні фрази надихають дитину та підтримують її. Програмуйте дитину на позитивний шлях розвитку  особистості. Ці слова не завадять навіть дорослому. Прищеплюйте дитині звичку так собі говорити щоранку перед дзеркалом, наприклад, аби посилити результат. І гарний настрій гарантований на весь день!

Roditeli_i_deti_vospitanie_podrostka_14_let2

6. «Ти здатен подолати всі труднощі!» Це підтримка для малюка на шляху боротьби з труднощами. Необхідно пояснити дитині, що без цього немає гарних результатів. Перешкоди завжди є на шляху до успіху. Але необхідно запевнити дитину, що вона здатна все подолати, з усім упоратися!

7. «Якщо тобі знадобиться наша допомога, ми завжди поруч і підтримаємо тебе!» Ця фраза допомагає дитині не зневіритися! Малюк розуміє, що батьки підтримають його, що він не самотній. Водночас це дає можливість не боятися намагатися досягати гарних результатів і навчитися чогось самостійно.

8. «Сердитися, припускатися помилок — це нормально!» Усі ми люди, тому час від часу трапляються моменти, коли емоції беруть гору, щось дратує. Усі можуть помилятися. Ви повинні пояснити дитині, що вона має право на помилку та у неї завжди є можливість усе виправити.

9. «Добрий результат вимагає значних зусиль!» Ця фраза допомагає пояснити, що не завжди все виходить одразу. Можливо, не вдасться одразу зав’язати самостійно шнурки, але якщо тренуватися, то обов’язково вийде!

10. «Ми тебе любимо, незважаючи ні на що!» Це здавалося б банальна фраза, але деякі батьки зовсім про неї забувають, особливо ті, хто взагалі майже не спілкуються зі своїми дітьми. Але батькам варто пам’ятати, ця фраза здатна інколи більше мотивувати, аніж інші фрази. Частіше запевняйте дитину: «Ми тебе любимо!»

Тепер ви знаєте, що саме говорити дитині, аби вона мала  бажання та сили навчатися, долати труднощі та просто жити! Допоможіть дитині сформувати у себе звичку завжди в усьому знаходити мотивацію.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: