Незважаючи на те, що діти зазвичай мають гарний апетит та їдять усе підряд, багато хто з них відмовляються від овочів. Педіатри наполягають, що привчати малюків до здорової їжі необхідно, і допомогти батькам упоратися із цим непростим завданням можуть деякі психологічні прийоми.

У першу чергу необхідно починати приймати їжу саме з овочів, або страв, приготовлених з них. Голодна дитина із задоволенням з’їсть усі овочі, якщо їх подавати перед макаронами із сиром або картоплею. Крім того, можна покласти на тарілку невелику порцію основної страви — тоді дитина з’їсть більше овочевого гарніру, щоб утамувати голод. Ефективність настільки простого прийому підтверджують навіть учені, які відзначають, що їжа здаватиметься в кілька разів смачнішою, коли людина відчуває голод.

Батькам слід відмовитися від звички постійно нагадувати дитині про користь овочів. Наприклад, у родині часто люблять говорити: якщо малюк їстиме овочі, то виросте міцним і сильним. Однак, за результатами наукового дослідження, стало відомо, що батьківські поради й рекомендації значно заважають прояву апетиту в дитини, вона охочіше вживатиме здорову їжу, якщо дорослі не заважатимуть нудними порадами. Завдання батьків: нагодувати дитину, тому краще просто поставити перед нею тарілку з їжею й нічого не говорити.

Дитина сприймає навколишній світ в ігровій формі, тому й прийом їжі можна перетворити на гру. Наприклад, попросити дитину із заплющеними очима відкусити шматочок болгарського перцю й спробувати відгадати його колір. Захоплена грою, дитина охоче вивчатиме нові продукти, зокрема овочі. Зацікавити малюка можна за допомогою нових назв продуктів: брюссельська капуста — це маленький салатик, сушена журавлина — червоні родзинки, а кольорова капуста — це біла броколі.

Ефективним прийомом є сімейні обіди, що необхідно зробити особливими для дитини. Психологи відзначають, що сам процес накривання столу заворожує малюків. Вони із більшим задоволенням допоможуть батькам розкладати столове приладдя, серветки й тарілки, а за обідом не вередуватимуть і не відмовлятимуться від деяких продуктів. Загалом, коли діти беруть активну участь у приготуванні обіду, то це стимулює їх поводитися за столом зразково.

Дитина повинна розуміти: яка це радість, коли родина снідає, обідає й вечеряє разом, тому слід затримуватися за столом якнайдовше, щоб весело розмовляти й обговорювати важливі для родини питання. Бажано, щоб розмова стосувалася цікавих для дитини теми, або батьки навмисно долучали малюка до неї. Наприклад, поставивши йому запитання й поцікавившись його думкою щодо чого-небудь. Слід зазначити, що дитина непомітно для себе з’їдає всю покладену порцію їжі, коли чимось захоплена, зокрема розмовою.