Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як нагодувати дитину овочами, якщо вона відмовляється їх їсти?

Незважаючи на те, що діти зазвичай мають гарний апетит та їдять усе підряд, багато хто з них відмовляються від овочів. Педіатри наполягають, що привчати малюків до здорової їжі необхідно, і допомогти батькам упоратися із цим непростим завданням можуть деякі психологічні прийоми.

У першу чергу необхідно починати приймати їжу саме з овочів, або страв, приготовлених з них. Голодна дитина із задоволенням з’їсть усі овочі, якщо їх подавати перед макаронами із сиром або картоплею. Крім того, можна покласти на тарілку невелику порцію основної страви — тоді дитина з’їсть більше овочевого гарніру, щоб утамувати голод. Ефективність настільки простого прийому підтверджують навіть учені, які відзначають, що їжа здаватиметься в кілька разів смачнішою, коли людина відчуває голод.

Батькам слід відмовитися від звички постійно нагадувати дитині про користь овочів. Наприклад, у родині часто люблять говорити: якщо малюк їстиме овочі, то виросте міцним і сильним. Однак, за результатами наукового дослідження, стало відомо, що батьківські поради й рекомендації значно заважають прояву апетиту в дитини, вона охочіше вживатиме здорову їжу, якщо дорослі не заважатимуть нудними порадами. Завдання батьків: нагодувати дитину, тому краще просто поставити перед нею тарілку з їжею й нічого не говорити.

Дитина сприймає навколишній світ в ігровій формі, тому й прийом їжі можна перетворити на гру. Наприклад, попросити дитину із заплющеними очима відкусити шматочок болгарського перцю й спробувати відгадати його колір. Захоплена грою, дитина охоче вивчатиме нові продукти, зокрема овочі. Зацікавити малюка можна за допомогою нових назв продуктів: брюссельська капуста — це маленький салатик, сушена журавлина — червоні родзинки, а кольорова капуста — це біла броколі.

Ефективним прийомом є сімейні обіди, що необхідно зробити особливими для дитини. Психологи відзначають, що сам процес накривання столу заворожує малюків. Вони із більшим задоволенням допоможуть батькам розкладати столове приладдя, серветки й тарілки, а за обідом не вередуватимуть і не відмовлятимуться від деяких продуктів. Загалом, коли діти беруть активну участь у приготуванні обіду, то це стимулює їх поводитися за столом зразково.

Дитина повинна розуміти: яка це радість, коли родина снідає, обідає й вечеряє разом, тому слід затримуватися за столом якнайдовше, щоб весело розмовляти й обговорювати важливі для родини питання. Бажано, щоб розмова стосувалася цікавих для дитини теми, або батьки навмисно долучали малюка до неї. Наприклад, поставивши йому запитання й поцікавившись його думкою щодо чого-небудь. Слід зазначити, що дитина непомітно для себе з’їдає всю покладену порцію їжі, коли чимось захоплена, зокрема розмовою.

 



Зворотній дзвінок



    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!