Випробовування дистанційним навчанням пройшли всі. Але наразі ніхто не запевняє, що батькам не доведеться знову зі сльозами усаджувати дитину за уроки. Ми підготували 9 складових, що допоможуть налаштувати дитину на навчання вдома. 

Графік 

Разом із дитиною сформуйте графік занять. Щоб вона усвідомлювала, з якої години почати навчатися, у котрій закінчити. Можете створити наочний графік. Оформити його, як сподобається дитині. 

Перерви

Неможливо бути сконцентрованим більше години. Особливо дитині. Робіть перерву на 15—20 хвилин кожні 40 хвилин навчання. Цей час дитина має бути активною. Зробіть руханку. Навідайтеся до крамниці. Проведіть час, відволікши дитину від занять.

Режим

Щоб дитина не розслабилася під час навчання вдома, намагайтеся дотримувати звичного режиму: прокидатися о 7:00, лягати о 22:00. Усе залежить від звичного розкладу вашої родини.

Пріоритети

Дитина не може все вивчати однаково ефективно. Сформуйте пріоритетний напрям навчання: вивчити певні дисципліни, поглибити знання з тих предметів, які дитині подобаються тощо. 

Різноманіття

Перегляд лекцій та виконання онлайн-завдань не становлять основу навчання. Чергуйте заняття за комп’ютером з читанням конспекту в книзі, виконанням завдань у зошиті, виготовленням поробок тощо.

Робочий простір

Потурбуйтеся, щоб у дитини був власний робочий простір. Він допомагає швидше ввімкнутися та сконцентруватися на навчанні. 

Мотивація 

Поєднуйте зовнішню та внутрішню мотивацію. У першому випадку заохочуйте дитину нагородою за виконану роботу. У другому — спонукайте досягати успіхів із залученням власних інтересів та допитливості. 

Концентрація

Коли дитина навчається, все, що може її відволікти, потрібно прибрати та вимкнути. Жодних сторонніх шумів на візуальних «захоплювачів» уваги. 

Підтримка

Саме батьки мають докласти максимум зусиль, щоб навчання дитини вдома було ефективним. Допомагайте їй стільки, скільки вона потребуватиме. Однак розширюйте межі самостійності, зважаючи на вік дитини. Чим старше дитина — тим вищою має бути самодисципліна. Усе залежить від індивідуальних потреб.