Мабуть, кожен з нас був свідком ситуації, коли на вулиці діти жартома чи всерйоз б’ють іншу дитину. Більшість проходить повз, не звертаючи увагу, — це ж діти. Але в той момент відбувається трагедія в дитячій душі. І жоден батько чи мама точно б не хотіли такого ставлення до свого малюка.

Так звідки ж корені проблеми? Звісно ж, з раннього дитинства. Уміння постояти за себе формується до 3–5 років, і саме від батьків залежить, чи набуде дитина цієї важливої навички для свого життя.
Ми підготували 7 простих правил, що допоможуть вам навчити дитину постояти за себе.

  1. На дитячому майданчику перебувайте поряд з дитиною і захищайте її від будь-яких кривдників.
  2. Не дозволяйте своїй дитині порушувати чужі кордони: забирати іграшки, битись, ображати.
  3. Дозвіл узяти іграшку мають запитати у вашої дитини, а не у вас. Якщо — «ні», то це означає «ні», а не «Ну ж бо дамо ненадовго, тобі ж не шкода». Вчити ділитись дитину необхідно, але змушувати це робити — категорично не можна.
  4. Ніхто не має права бити вашу дитину, так само як і ви.
  5. Не сваріться, коли вашу дитину образили, а вона дала здачі. Це нормальна, адекватна реакція. Але вчіть розв’язувати конфлікти без фізичної сили.
  6. Розкажіть малюкові, що він завжди може покликати на допомогу дорослого.
  7. Захищайте дитину від будь-яких нападів, а особливо колективних. Семеро одного не б’ють.

І головне — не дозволяйте дитині думати, що вона заслужила, коли її ображають. Любіть свого малюка, захищайте, щоб навчити взаємодіяти з цим світом і постояти за себе.