Як бути батьками? Цього не вчать у підручниках, у школі чи університеті. Так, можна відвідувати курси чи читати спеціальну літературу. Проте насправді ми часто керуємося тим, що нам добре знайомо, — власним досвідом.

Інколи ми, навіть маючи певні негативні спогади з дитинства, неусвідомлено однаково керуємося тими самим інструментами, що використовували наші батьки. Ми можемо навіть не помічати, що наша лінія виховання проходить тим самим шляхом. Як не переносити свій негативний досвід виховання на власну дитину?

Помічайте ці моменти

У клопотах та буремному ритмі життя ми можемо зовсім не звертати уваги на те, як поводимося. Деякі речі відбуваються автоматично. Завдання батьків: помічати ЩО/ ЯК / КОЛИ вони говорять дитині та ЯК поводяться в цей момент.

Аналізуйте власну поведінку

Після того, як ви навчилися помічати прояви власного негативного досвіду виховання, знайдіть час проаналізувати, чому вийшло саме так. Що спричинило виникнення саме такої реакції? Чому ви не змогли повестися інакше, оскільки обіцяли собі реагувати на такі моменти?

Звертайте увагу на власні почуття

Що ви відчули після того, як зрозуміли, що за вас говорив ваш власний негативний досвід? Які це були емоції? Найпевніше, ви відчуєте провину та той біль своєї внутрішньої дитини, яка прожила цей момент. Якщо ви розумієте, що образили власну дитину, що зараз вона відчуває ті самі емоції, — поговоріть із нею про це.

Не картайте себе за те, що ви зірвалися

Чого робити не варто, так це мучити себе почуттям провини. Цілком можливо, що ваша дитина сприйняла те, що відбулося, зовсім інакше. І для неї цей досвід не закарбується негативними спогадами. Тому важливо говорити з малечею. І обов’язково вибачатися, якщо ви дійсно були неправі й образили її.

Піклуйтеся про свою внутрішню дитину

Негативний досвід виховання може бути досить болючим. І ми можемо проносити його крізь усе життя, щоразу повертаючись до нього. Тож не забувайте піклуватися про себе та працювати над тим, щоб негативні спогади з минулого не заважали вам бути щасливими сьогодні й виховувати щасливих дітей ♥

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: