«Усе, що я хочу, — сісти поруч і також заплакати», — розповідає мама трирічного Марка. Дитяча істерика — стресова ситуація — як для малечі, так і для її батьків. Як пережити істерику дитину та зберегти власні нерви?

Зберігайте спокій.

Неможливо допомогти дитині заспокоїтися, якщо ви самі нервуєте. Так, це може бути складно. Але ви як доросла людина вже маєте точно знати, які саме методи швидкого самозаспокоєння ефективні для вас: полічити до 10, глибоко подихати, випити холодної води тощо. Тож у період «емоційного торнадо» спочатку заспокойте себе.

Будьте впевнені у власних діях.

Розгубленість та невпевненість у собі — часті супутники батьків під час дитячої істерики, особливо в громадському місці. А осудливі погляди перехожих ще більш загострюють ситуацію. Діти відчувають усі наші настрої. Коли ми впевненні, ми передаємо їм відчуття безпеки, захищеності, сигналу «все під контролем». Коли ж ми діємо розгублено й не знаємо, що робити, діти отримують сигнал про «небезпеку». Це дуже тонка психологічна система. Діти відчувають усе інакше.

Пам’ятайте про тактильні відчуття.

Обійми близької людини діють краще будь-якого заспокійливого. А на дитину тим паче. З батьками в малечі особливий емоційний зв’язок. Коли в момент внутрішнього дискомфорту, що спричиняє істерику, ви перебуваєте поруч — обіймаєте, пестите, лагідно гладите, — дитина відчуває ваше тепло і заспокоюється. Але перш ніж це зробити, пам’ятайте про перше правило — будьте спокійні!

Аналізуйте ситуацію.

Істерика не трапляється на рівному місці. Це сплеск на збудник. Тому навіть якщо вам здається, що нічого не передувало істериці, уважно проаналізуйте, що відбувалося до цього. Навіть те, що для вас буде здаватися нісенітницею, для дитини може виявитися справжньою катастрофою. Зверніть на це увагу і намагайтеся в подальшому його мінімізувати, поступово навчаючи дитину емоційного інтелекту.

Дитяча істерика — річ неминуча. Вона супроводжує вікові кризи, етапи становлення самостійності дитини, спроби домогтися бажаного будь-якою ціною. Дотримуйтеся наших порад та keep calm ♥

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: