Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як по-новому оцінюватимуть учнів?

Цьогоріч діти, які збираються у перший клас, крокуватимуть у Нову українську школу. Нова Концепція докорінно змінює стару звичну нам систему навчання та впроваджує методики, що вже діють у країнах Європи і США. Одне із питань нововведення стосується системи оцінювання. Відтепер вона ґрунтуватиметься не на кількісних, а на якісних показниках.

Нова система отримала назву формувального оцінювання, що дає змогу звертати увагу в першу чергу на учнівські компетентності. Відтепер оцінюватимуть те, як саме працювала дитина:

  • сама чи у співпраці з іншими дітьми;
  • чи виявляла інтерес до навчання та які теми найбільше її зацікавили;
  • чи були докладені зусилля під час виконання завдання тощо.

Такий процес можливий лише через спостереження за роботою дитини. Більше не буде перевірок результатів навчання та об’єднання у групи відмінників і двієчників. Учитель може скоригувати процес навчання та спланувати індивідуальну освітню траєкторію для поліпшення отриманих результатів.

Свідоцтво досягнень учня замість табелю

Щоб батьки і діти отримували структурований зворотній зв’язок стосовно результатів наприкінці навчального року чи семестру, було запропоноване Свідоцтво досягнень учнів, що містить дві частини.

  1. Перша частина присвячена соціальним і робочим компетентностям: наскільки активно поводилася дитина під час занять; чи ставила запитання про щось незрозуміле чи нове; чи намагалася виявляти лідерські якості та самостійність; яким чином розв’язувала конфлікти і взаємодіяла з іншими.
  2. У другій частині запропоноване попредметне оцінювання компетентностей. Наприклад:
  • «Пропонує власні творчі ідеї та із задоволенням утілює їх» (технології).
  • «Цікавиться навколишнім світом» (я у світі);
  • «Володіє усіма нормами спілкування і дотримує правил ведення бесіди» (українська мова).

Упродовж першого і другого класу оцінювання оформлюватимуть описово. Бали почнуть з’являтися, починаючи з третього року навчання.

Наприкінці можна буде ознайомитись з особистими нотатками учителя. Там може бути запропонована якась порада, що сприятиме поліпшенню навчального результату дитини. Крім цього є спеціальне поле для зворотного зв’язку батьків, де ви зможете висловлювати свої власні побажання.

Загалом на руки батьки отримуватимуть два екземпляри зазначеного Свідоцтва: один залишатиметься у них, а інший повертатиметься до школи.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!