Як подолати сезонну депресію та сповнити будні яскравими кольорами
Довга зима і щоденні рутинні справи вдома (а у тих матусь, хто працює, ще й на роботі) не найкраще позначаються на настрої. Слабкість, швидка втомлюваність, сонливість удень, а також знецікавленість до цікавих раніше справ, небажання спілкуватися та зміна апетиту — все це симптоми депресії. Якщо ви помічаєте у себе ці симптоми, то неодмінно вдайтеся до способів, наведених нижче!
Фізичні вправи. Миття підлоги не є фітнесом. Запишіться до будь-якого фітнес-клубу, бо заняття спортом найефективніше повертають до життя. Спробуйте різні напрямки: аеробіка, пілатес, йога, басейн… Знайдіть саме те, що припаде вам до душі!
Світло та колір життя. Доки світловий день ще невеликий, збільште яскравість та кількість домашніх ламп! Змініть темний зимовий одяг на світлий, насичений кольорами. Прикрасьте кімнати декоративними дрібничками, тримайте на столі вазу з яскравими фруктами — усе це змінить колір життя загалом.
Приємності лише для себе. Важливо подолати небажання робити щось для себе. Зламайте буденну рутину! Відвідайте масажиста, завітайте до перукарні чи спа-салону. Побалуйте себе смаколиками у кафе (і не бійтеся за вагу, бо попереду тренування з першого пункту). Ви не повинні віддаватися хатнім справам цілком. Регулярне призначення часу на себе — запорука щастя.
Режим дня. Його вкрай необхідно впорядкувати. У першу чергу сон! Якщо ви часто встаєте вночі до дитини, домовтеся з чоловіком чи іншими домашніми, щоб вони по черзі теж підходили до неї. Якщо малюк за нормами розвитку вже може спати всю ніч, знайдіть та усуньте причину нічних прокидань. Увечері не витрачайте багато часу на інтернет, сон потрібніший. Уже за кілька днів нормального сну ви побачите, як настрій поліпшиться!
Допомога психолога. Якщо пригнічений стан триває місяць і більше, не соромтеся звернутися до психолога. Людина, яка спеціально вчилася допомагати іншим, знайде спосіб нормалізувати ваш внутрішній стан.