Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як подружити дітей з великою різницею у віці

Великою зазвичай уважають різницю у віці дітей понад 10 років. Теплі взаємини у дітей різного віку цілком можливі: у старших дівчат уже пробуджуються жіночі інстинкти опіки, а старші хлопці можуть з гордістю почуватися захисниками. Але для такого зближення потрібна цілковита добровільність!

Досить часто батьки, заклопотані роботою, прагнуть передати догляд за молодшою дитиною старшій — підліткові чи студентові. Робити цього не варто! У підлітковому віці людина вже має цілком серйозні захоплення, стосунки. У неї своє життя і плани, де не йдеться про опікування немовлям, народження цієї дитини — не її вибір. Тому її допомога — подарунок, добровільний бонус. Що вже говорити про 16 років і старше, коли починається студентське життя або самостійна праця.

Також урахуйте, що підлітковий вік дуже важкий, дитині й так бракує підтримки. А якщо вона доглядатиме за малям, то почуватиметься так, немов потрібна сім’ї лише для виконання обов’язків. У старшому віці такі люди не поспішають створювати власну сім’ю.

Що ще важливо для гармонії між дітьми?

Увага до особистих речей кожної дитини. Старша ображається, коли молодша бере або випадково псує її речі. Молодша невдоволена, якщо їй доводиться носити речі старшої. Навчайте дітей домовлятися, ділитися, поважати особистий простір одна одної.

Улаштовуйте загальносімейні заходи: нетривалі походи, пікніки. Спільні справи та подолання труднощів завжди об’єднують.

Якщо ви не тиснутиме на старшу дитину, поважатимете особисті кордони усіх дітей та порівну розподілятимете між ними любов та увагу, цікавість і родинне тепло переможе. У перервах між своїми справами старша дитина із задоволенням гратиме з молодшою, розповідатиме про життя, допомагатиме.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!