Упертюх — справжнісіньке випробування для батьків. Прості на перший погляд процедури на зразок причісування, одягання, сніданку перетворюються на проблему. Для таких випадків ми пропонуємо прості поради, що допоможуть розв’язувати конфлікти та не поступатися дитячим істерикам.

  1.     Слухайте перед тим, як почати говорити. Якщо ви хочете, щоб маленький неслух почав вас слухати, продемонструйте приклад — почніть слухати його. Допоки малюк бачить, що батьки не звертають на його думку уваги, він робитиме усе всупереч суто з протесту.
  2.     Тримайтеся спокійно. Не можна у відповідь на дитячу впертість починати кричати. Замість словесної битви заспокойтеся та уважно вислухайте малюка — зі спокійною головою ви значно швидше знайдете рішення.
  3.     Ведіть переговори. Розпитайте малюка про причини його поведінки і спробуйте зрозуміти, що заважає дитині вас послухатися. Діти поводяться добре, якщо можуть, і за впертим небажанням зазвичай прихована значно серйозніша проблема, ніж каприз. Запитуйте: «Що тебе непокоїть?», «Чого ти хотів би?». Уважно слухайте відповіді та пропозиції малюка, пропонуйте умови, вигідні вам обом.
  4.     Створіть удома атмосферу злагоди. Якщо дитина постійно бачить, що мама свариться з татом, вона вважатиме такий стиль спілкування нормою. Також упертість та неслухняність можуть виникати від знервованості батьків, стресу через їхні суперечки.
  5.     Пропонуйте варіанти. Тільки-но впертюх чує наказовий тон, у нього виникає протест. Дитина вперто відмовляється прибрати іграшки чи лягати спати о 21:00. Щоб позбутися протиріччя, запропонуйте вибір: «Ти ляжеш спати о 21:00 чи о 22:00 годині?». Дитина не опиратиметься власному рішенню.
  6.     Виконуйте обіцянки. Дитина чудово пам’ятає, що їй обіцяли купити іграшку і не купили. Образа та розчарування можуть спричинити впертість, тому завжди підкріплюйте слова діями — або не обіцяйте того, що не плануєте виконувати.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: