Перші волоски в дитини починають рости, коли вона перебуває в мами в животі, до пологів в окремих дітей уже з’являється пишна шевелюра. Незважаючи на те, з якими волоссям народився малюк (або без нього), за ним з народження потрібно правильно доглядати, щоб надалі воно росло здоровим і гарним.

Існує думка, що у рік дитину потрібно обстригти наголо, тоді в неї виросте густе волосся. Його чисельність закладена на генетичному рівні й стрижка не допоможе збільшити пишність і кількість.

Догляд за дитячим волоссям — це не тільки миття голови шампунем. Це копітка праця, від якої залежатиме здоров’я шкіри голови й здоров’я волосся в майбутньому. Тому вибирати засоби, гребінець, воду й навіть рушник необхідно уважно та обережно.

Основи правильного догляду за дитячим волоссям

Розчісування. Перша щітка в дитини має бути невеликого розміру, з не твердою щетиною. Приблизно з 1,5 років вона повинна звикнути до самостійного розчісування. Згодом краще віддати перевагу щіткам із природньою щетиною й дерев’яним гребенем, бажано, із широкими зубчиками. Якщо волосся заплутане, то розчісувати його потрібно, починаючи від коріння, так ви не заподієте болю малюкові або не вирвете волосинки, що заплуталися. Робити це потрібно повільно й методично, не смикати в різних напрямках (ліворуч, праворуч, проти їхнього росту).

Миття голови. Шампунем краще мити раз на тиждень. Коли малюк пітніє, то можна мити й частіше, але без застосування шампуню, а простою водою. Потрібно використовувати особливі шампуні для дітей, тому що шкіра голови чутлива, а волосся ніжне. Дітям до півроку можна мити голову лише кип’яченою водою без застосування інших засобів.

Шампунь краще вибрати з міткою «без сліз», щоб не дратувати слизову малюка. У шампунь краще додати теплу воду. Витирати волосся потрібно рушником, проте сильно терти не можна, а лише промокнути. Від фену необхідно відмовитися, адже він може пересушити волосся, навіть спричинити перегрівання судин, наслідком чого може бути спазм. Під час миття не можна тиснути на голову, особливо до року, тому що в дитини ще не заросло тім’ячко.

Прикраси для волосся. До 4 років волосся дуже тонке й ніжне, тому не варто використовувати затиски й тугі шпильки, адже вони можуть спричинити втрату волосся. Заплітаючи косички або зав’язуючи хвостики, не потрібно сильно стягати волосся, воно може потьмяніти і випасти. Якщо його занадто туго натягати нагору, то може виникнути коронарне облисіння.

Зміцнення волосся. Починати потрібно із простого масажу, робити його як на ніч, так і під час миття голови. Почати від маківки, далі рухати пальцями вперед та назад. Можна застосовувати різні народні засоби, наприклад, заварювати кропиву, ромашку або корінь лопуха — гіпоалергенні трави. Їх потрібно втирати в коріння волосся (на швидку дію чекати не варто, а у разі регулярної процедури можна досягнути поліпшення).

Дитяче волосся значно слабше та вразливіше, ніж у дорослих, для його догляду не потрібні жодні особливі навички. Достатньо його розчісувати, мити й періодично підстригати, обов’язково враховуючи вік дитини.