Немовля таке крихітне, що його спершу навіть лячно брати на руки, а тут — купати першого ж дня вдома! Ми зібрали кращі поради, що допоможуть завчасно підготуватися до цієї відповідальної процедури.

Яку ванночку вибрати? Купляти дорогу конструкцію немає сенсу, бо через рік-півтора ви вже купатимете малюка у дорослій ванні. Тож достатньо буде простої пластикової ванночки. Вдалою є конструкція з внутрішньою гіркою, на яку можна вкласти малюка під час водних процедур. Також дуже зручні аксесуари — сітка чи спеціальна підставка у ванночці, на яку можна покласти дитину. Це звільнить руки, і покупати можна самотужки, без допомоги домашніх. Ванночку зі стільцем брати не варто, бо зазвичай малюк не може всидіти на ньому спокійно жодної хвилини.

Яка оптимальна температура води? Хоча купання не тільки очищує шкіру, але й загартовує, температура води має бути не нижче 35 °С за Цельсієм. Пам’ятайте, що дитина за 9 місяців звикла до навколишньої температури близько 39 °С!

Які гігієнічні засоби потрібні для купання в перші місяці життя? Найперше, що може знадобитися,— це дитячий шампунь, крем та присипка. Іноді шкіра дитини до того ніжна, що мити її достатньо самою водою. Гігієнічні засоби не повинні мати різкого запаху та інтенсивного забарвлення, спричиняти сльозотечу. Купувати багато засобів про запас не варто. Одного флакону 250 мл вистачає на кілька місяців, а термін придатності у якісних дитячих засобів короткий, бо їх виготовляють з натуральних компонентів.

Чим витирати малюка? Рушник вибирайте найм’якіший та найпухнастіший, зі 100 % бавовни, такий вбирає найбільше води.

Малюк не хоче купатися! Якщо дитина плаче, бурхливо виявляє своє незадоволення, спробуйте змінити час водних процедур, робіть купання раніше або пізніше. Можливо, саме в цей час малюк просто хоче їсти чи спати. Можна спробувати купатися разом з дитиною у великій ванні.

Як часто купати? До 6 місяців малюка купають зазвичай щоденно, згодом — раз на два дні. Звісно, спекотними днями частота купань може збільшуватися і до двох-трьох разів на день.

Найголовніші правила безпечного купання

Ø Не залишайте малюка у ванночці без нагляду!

Ø Обов’язково визначте температуру води перед тим, як занурити у неї малюка!

Ø Заздалегідь покладіть поруч усе, що знадобиться для купання, щоб не відволікатися від малюка.

Ø Пам’ятайте: якщо ви користуєтеся милом або дитячим шампунем, тільце малюка стає слизьким. Перед тим, як узяти малюка на руки, змийте з його шкіри гігієнічний засіб, щоб не впустити дитину.