Дитині шкодить не тільки переохолодження, але й надмірне утеплення. У цій статті спробуємо з’ясувати, як одягати малюка, щоб йому було комфортно на вулиці.

Зауважимо, що всі малюки по-різному витримують певну температуру і вологість. Існують усереднені вимоги до дитячого одягу, але, одягаючи малюка, ви все-таки повинні зважати, перш за все, на здоровий глузд.

  •        + 20…25 °С — Головний убір від сонця, легкий бавовняний одяг з ефектом провітрювання.
  •        + 15…20 °С — Легкий головний убір, легкий бавовняний одяг з м’яких тканин, трикотажна кофтинка, джинси.
  •        + 10…15 °С — Легкий головний убір, легкий бавовняний одяг з м’яких тканин, трикотажна кофтинка або вітровка, джинси.
  •        + 5…10 °С — Бавовняна футболка з довгим або коротким рукавом, повзунки або колготки, куртка на синтепоні, шапочка з акрилу або бавовни.
  •        +5…–5 °С — Бавовняна футболка з довгим рукавом, повзунки або колготки, комбінезон на синтепоні, шапочка з вовни або акрилу.
  •        –5…–10 °С — Бавовняна білизна (сорочечка або кофточка, повзунки або колготки), тонкий светрик, комбінезон з теплим наповнювачем, шапочка і рукавиці з вовни.
  •        –10…–15 °С — Бавовняна білизна (сорочечка або кофточка, повзунки або колготки), шерстяний светр і штанці, комбінезон з пуховим наповнювачем або наповнювачем з поліестеру, шапочка і рукавиці з вовни.
  •        -15…–25 °С — Бавовняна білизна (сорочечка або кофточка, повзунки або колготки), шерстяний светр і штанці, комбінезон з пуховим наповнювачем або наповнювачем з поліестеру, шапочка і рукавиці з вовни. Можна придбати спеціальну термобілизну або обмежити час прогулянок.

Замерз ваш малюк чи ні, ви завжди зможете визначити за температурою його носика: якщо носик теплий, отже, малюкові комфортно. Коли ви повернетеся додому, помацайте ручки і ніжки малюка — ступні й долоньки. Якщо вони теплі, отже, ви одягнули малюка так, як потрібно — відповідно до погоди. Якщо ж у малюка спітніла головка, вологі сорочечка або штанці, отже, йому було жарко на прогулянці.

Якщо з якихось причин немає можливості гуляти з малюком на відкритому повітрі, то для прогулянок можна використовувати і балкон. Вдягаючи дитину на балкон, зауважте, що температура повітря там вище, ніж на вулиці. Але пам’ятайте, що балкон не замінить повноцінну прогулянку, особливо коли малюк не тільки спатиме на свіжому повітрі, але й дивитиметься на навколишній світ, робитиме у ньому перші кроки.