Ніби нещодавно ви привчили свою крихітку до горщика, і ось час уже дитині відмовитися від нього та починати користуватися унітазом. Але чимало малят бояться цього величезного, страшного та незручного предмета, у якому щось жахливо гуркотить, тому відмовляються до нього наближатися. Як подолати цю проблему?

Звикання до унітазу завершує низку гігієнічних навичок, що дитина повинна засвоїти до початку шкільного навчання. Цей процес можна полегшити за таких умов:

  1.     Дитині вже виповнилося 4–5 років. Якщо вона не проситься ходити у туалет «як дорослі», поговоріть з нею на цю тему. Поясніть, що вона вже доволі велика, і що дорослі не ходять на горщик.
  2.     Як і під час привчання до горщика, стежте, щоб засвоєння нової звички не збіглося з якоюсь стресовою подією на зразок хвороби чи сімейної сварки, або з віковою кризою. Якщо ви нещодавно переїхали до нового житла, дайте дитині час до нього звикнути.
  3.     Дитина повинна мати змогу самостійно увімкнути світло перед тим, як увійти до туалету. Якщо вимикач розташований занадто високо, необхідно його пересунути. Погодьтеся, ходити до темної непривітної кімнати дійсно неприємно, як і просити когось з дорослих щоразу «за потреби».
  4.     Переконайтеся, що дитина може самотужки натиснути кнопку змиву. Якщо вона зависока чи туга, доведеться або чекати, допоки малюк доросте до неї, або щось змінити у конструкції.
  5.     Найкраще, щоб сина привчав до унітазу тато, а доньку — мама. У віці 4–5 років діти вже усвідомлюють статеві відмінності та починають соромитися.
  6.     Придбайте особливу дитячу накладку на унітаз, щоб малюк не провалювався у завелику дірку. Чим менше років, тим наближенішою до горщика повинна бути накладка за дизайном.
  7.     Перед унітазом варто поставити приступочку чи маленький стільчик, щоб малюкові було легко дістатися до сидіння. Також дитина зможе ставити ніжки на цей стільчик — деякі малюки бояться втрачати опору під ногами.
  8.     Якщо дитина боїться гуркоту води при змиві, улаштуйте їй пізнавальну екскурсію. Призначте окремо час, зніміть верхню кришку з бачка та покажіть його внутрішній устрій. Незрозумілі речі завжди страшніші.
  9.     Придбайте освіжувач води, що під час змивання забарвлює її у якийсь колір — синій, жовтий, зелений. Це дуже тішить малюків. Тільки уважно прочитайте застереження перед покупкою, бо деякі засоби дуже їдкі.