Дітям важко зрозуміти, що деякі дорослі можуть використовувати їх довіру зі своєю метою, а ще часто трапляється так, що малюки розповідають секрети своєї родини іншим, не розуміючи, чому деяка інформація має залишатися лише між членами сім’ї. Ми підготували статтю, що допоможе пояснити дитині важливі поняття конфіденційної інформації.

Приємні сюрпризи

Які можуть бути сюрпризи? Це може бути власноруч виготовлена листівка для мами, або новина про поповнення у родині. Останній — це трішечки секрет, який деякий час можна смакувати маленьким колом людей. А ще головне в сюрпризі-секреті — тримати його у таємниці до останнього, особливо для того, кому він призначений.

Секрети великі й маленькі

Секрети є довготривалими та короткими, нешкідливими та небезпечними. Ті, які потрібно зберігати тривалий час, захищають когось від неприємних почуттів. Це не обман. Це як маленька турбота про внутрішній світ іншої людини.

Є добрі маленькі секрети, коли бабуся пригощає другою порцією солоденького.

А є небезпечні таємниці. Їх використовують зловмисники. Вони змушують «тримати маленький секрет, аби мама не сварила». Поясніть дитині, що небезпечно мати спільні секрети з дорослою людиною. Якщо хтось просить її тримати інформацію в секреті — це неодмінно потрібно розповісти батькам задля власної безпеки. Про коло довіри більш детально ви можете прочитати разом із дитиною у книзі «Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей».

Особиста інформація

Є речі, які необхідно зберігати в таємниці, бо це повага до особистих кордонів та почуттів іншої людини. Не потрібно сусідам у ліфті розповідати, як ви отруїлися всієї родиною. У цьому немає нічого кримінального, проте є деякі аспекти, які можуть змусити інших ніяковіти.

Як навчити дитину поважати кордони? Почніть стукати, перш ніж зайти до неї у кімнату. Дозвольте їй переодягатися на самоті (якщо вона ніяковіє) тощо.
І завжди перебувайте на стороні дитині, щоб вона вам не розповіла. Ваша реакція стане вирішальним камінчиком на вагах: розповідати батькам про все, чи ні.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: