Рано чи пізно це трапляється. Якщо не ви, то друзі вашої дитини одного разу розголосять їй цей страшний секрет — подарунки на Різдвяні свята дарують батьки. У кожної родини свій святковий персонаж: Санта Клаус, Святий Миколай, Дід Мороз. Ми не будемо торкатися цього вибору. Але суть залишається одна. Якщо ви гадаєте, що ваша дитина готова до цієї розмови, як усе пояснити правильно? Пропонуємо 5 важливих пунктів.

Не дискредитуйте власний вибір та вибір інших батьків. Розкажіть, що люди переодягаються у костюми інших персонажів, щоб дарувати настрій та емоції. Ви можете запропонувати продовжити переодягатися у костюми, але допомогти дитині тепер обрати свого персонажа: можливо, магічного ельфа? Дитина охоче підтримає вас.

Поясніть дитині, що подарунки на цьому не вичерпуються. Просто тепер вона знає, кому саме адресувати свого листа. 

Будьте відвертими. Так, дитина може образитися, що ви брехали їй. Важливо чесно пояснити свої мотиви. 

Якщо до цього ви не порушували розмову про релігію, будьте до цього готовими. Ця тема індивідуальна для кожної родини. Отже, як краще пояснити дитині певні речі, знаєте тільки ви.

Акцентуйте на грі та святковому настрої. Люди у всьому світі на новорічні свята переодягаються та дарують одне одному емоції. Це те, що об’єднує всіх нас.

Ми впевнені, що ваші з дитиною стосунки побудовані на довірі одне до одного. Тож і ця розмова пройде спокійно. На допомогу вам пропонуємо добірку сімейних фільмів, які допоможуть поговорити про це: «Диво на 34-й вулиці» (США, 1994), «Мій друг Дід Мороз» (Франція, 2015), «Напередодні Різдва» (США, 2014). 

Але не припиняйте вірити у дива! Наближається найказковіший час року. Ну ж бо побажаємо, щоб наша планета нарешті одужала.