Уміння жартувати допомагає нам легше переживати негаразди. Є такі люди, які зовсім не розуміють жартів і самі не мають почуття гумору. Може, нічого поганого в цьому немає, за винятком того, що вони живуть сумно, не вміють веселитись і розслаблятися, частіше хворіють. Уміння сміятися сприяє одужанню. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина мала гарне почуття гумору і була душею компанії, то розвивайте цю рису ще змалку.

Перші жарти. Ми самі неусвідомлено розвиваємо почуття гумору в дитині ще тоді, коли вона не вміє ані говорити, ані ходити. Немовля вже в 6 місяців відрізняє смішні дії батьків, які видають незвичайні звуки, зображують чудернацькі вирази на обличчі або пересуваються наче качка чи пінгвін. І дитина сміється. Таким чином ми інтуїтивно вчимо дитину позитивно ставитися до навколишнього.

Приблизно у віці двох років діти намагаються самі жартувати. Вони виконують дії навпаки, навмисно плутають слова, назви і сміються зі своїх жартів. Так виявляється почуття гумору. Смійтеся разом із дитиною. Тоді малюк не соромитиметься і намагатиметься знову й знову викликати вашу посмішку.

Весела родина — весела дитина. Особистий приклад батьків завжди важливий для дитини. У сім’ї, де панує веселий настрій, уміють жартувати, дитина також виросте з гарним почуттям гумору. Тому не забувайте про це, жартуйте разом, переглядайте смішні мультфільми, малюйте картинки, розповідайте кумедні історії. Не соромтеся байдикувати, улаштовувати бійки подушками чи салюти з папірців і листя. Але знайте межу: жарти не повинні стосуватися вад якоїсь людини, бути злими, образливими, інакше ризикуєте виховати нездорове почуття гумору в дитині, що лише заважатиме їй у житті.

Ставтеся позитивно до дрібних неприємностей. Діти не повинні сумувати, плакати. Розбив малюк чашку, розлив воду чи повернувся з прогулянки весь у багнюці, невже це дійсно такі важливі негаразди, через які слід сваритися, карати? Суворо скажіть, що так не можна, посваріть, але не залякуйте дитину, додайте до своєї моралі нотку гумору, знайдіть причину пожартувати, і дитина значно швидше засвоїть ваші правила.

Змінивши своє життя на більш позитивне і жартівливе, ви допоможете дитині не лише вирости веселою людиною, але й закарбуєте в її пам’яті лише добрі та щасливі спогади з дитинства, які вона з радістю й подякою згадуватиме все життя.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: