Планувати свій час — важлива складова сучасного життя. Від самого малечку потрібно залучати дитину до життя за розкладом, поступово залучаючи її в процес створення розпорядку. Для маленької дитини розклад дня — чинник, що забезпечує спокій та дарує відчуття безпеки. Малюкові важливо, щоб все було очікувано і відбувалося за звичним графіком.

Не існує єдиного універсального розкладу, який підходив би для кожної родини. Тому ми підготували основні правила, на які ви можете спиратися, складаючи розпорядок дня для свої дитини.

Вік дитини.

З дорослішанням та розвитком повинен змінюватися й графік, ставати активнішим та насиченішим. Проте це не означає, що для 3-річної дитини ви одночасно маєте додати до розкладу дитячий садок, центр раннього розвитку ще й додаткову англійську. Усе має бути поступовим, щоб дитина встигала адаптуватися та не стресувала.

Розклад дня батьків.

Важливо брати до уваги й ваш звичний графік життя. Дитина приходить у цей світ у вже сформовану родину, тому вона має призвичаїтися до тієї активності, до якої звикли її мама і тато. Не обмежуйте себе в тому, до чого ви звикли і що дає вам насолоду. Таким чином ви передасте дитині свої цінності та той спосіб життя, який є задовільним для вашої родини.

Темперамент та характер дитини.

У кожного свій темп життя, свій біологічний годинник та внутрішні збудники. Не всі діти можуть швидко зібратися, рано прокинутися, багато подорожувати. Ураховуйте особисті характеристики дитини. Дізнатися про них можете лише ви, спостерігаючи за малюком.

Вільний час.

У розкладі дня дитини будь-якого віку має бути час, який вона може провести так, як забажає. Пограти, почитати, просто поспілкуватися з вами чи друзями. Це дасть змогу навчити дитину організовувати себе та знаходити собі заняття.