Усі батьки мріють бачити своїх дітей красивими та здоровими. А стан здоров’я малюка залежить від харчування. Причини надмірного вживання їжі або поганого апетиту дітей здебільшого — у неправильному режимі харчування та вживання некорисних продуктів, а також у поганих звичках батьків — їсти біля телевізора, заїдати депресію чи не снідати зранку.Особистим небажаним прикладом дуже часто батьки псують смаки харчування своїм дітям. Починаючи від вагітності, малюк уже в утробі звикає до того, що їсть мама. Не дивно, що дитина віддає перевагу, наприклад, хлібу та борошняним продуктам, адже мати під час вагітності споживала булочки, батони та сухарі. Звісно завжди є винятки із правил. Але краще намагатися завжди харчуватися здоровою їжею та привчати до цього своїх дітей. Які загальні правила харчування дітей?

Загальні правила харчування дітей від 1 до 16 років

    1. Не порівнюйте апетит вашої дитини з іншими! У кожної дитини свої особливості організму. Не варто панікувати, що ваш син їсть, на вашу думку, дуже мало, порівняно з Васею. Якщо сусідський п’ятирічний син Вася з’їдає три порції борщу, а потім ще й попросить кашу з котлетою, то це не є нормою, навіть якщо дитина, начебто почувається добре. Швидше за все ця дитина харчується, оскільки її привчили батьки, за принципом багато означає добре! Насправді це не є добре. І проблеми (надмірна вага, хвороби, безсоння та інше) в цьому випадку виникнуть обов’язково. Діти повинні їсти відповідно до свого віку.

    2. Не пхайте в дитину їжу силоміць! У будь-якому віці дитину не можна насильно годувати, захоче — поїсть! Особливо не можна змушувати їсти хвору дитину. Відмова від їжі, в такому випадку — це захисна реакція організму, що витрачає енергію на боротьбу з хворобою, а не на переварювання їжі. Коли ж здорова дитина вередує та відмовляється їсти, батькам швидше за все здається, що дитина голодна. Здебільшого, коли матусі та бабусі кричать: «Моя крихітка зовсім нічого не їсть, ну взагалі сьогодні лише чай пила!» — це здебільшого перебільшення. Така дитина, як потім з’ясовується, за день у садочку, з’їла половину котлети та дві ложки каші та печиво, та яблучко, а потім ще й супчик кілька ложечок і постійно пила воду. То це означає, що їй достатньо. Кожна дитина, залежно від своїх індивідуальних особливостей організму, потребує різної кількості їжі. Можливо, такі діти не активні в іграх, тому не витрачають багато енергії, їм достатньо небагато їжі. Якщо ваша дитина здорова, але їсть не так багато, як вам хотілося б, не панікуйте та дайте дитині спокій.child-eats1

    3. Не привчайте дитину до продуктів швидкого приготування! Дуже часто спочатку батьки самі годують свою дитину сосисками з макаронами, хотдогами та гамбургерами, адже це зручно та швидко, а потім докоряють: «Донечка нічого не їсть, окрім ковбаси!», «Синочок полюбляє лише піцу та сосиски в тісті! Не знаю, як його привчити до гарячих страв!». А привчити дуже легко — самім їсти гарячі страви та готувати їх на всю сім’ю. Тоді дитина і не знатиме, що таке гамбургер чи шаурма. До речі, якщо раз у місяць ви в кафе все ж таки пригостите дитину піцою, то звикання у неї навряд чи настане. Проте є вірогідність, що дитині взагалі буде не до смаку подібна їжа.

    4. Не привчайте дитину наїдатися на ніч. Багато батьків самі того не помічають, як порушують режим харчування дитини або взагалі не мають його. Працюючи цілий день і повертаючись з роботи пізно, мами та тато вечеряють вже перед самим сном. Звісно з ними й дитина здебільшого сідає за стіл їсти. Хоча часто почуття голоду  вона не має, це такий спосіб побути з батьками разом, хоча б за вечерею. У такому випадку, діти часто переїдають, потім погано сплять і мають проблеми з вагою, що погіршує стан здоров’я. Звички переїдати залишаються потім і у підлітків, переходять у доросле життя.  Дотримуйте (хоча б приблизно) режиму дня та залучайте до цього своїх дітей! Майте звичку снідати зранку та не наїдатися на ніч. Будьте присутніми у житті своїх синів й донечок, не лише за обіднім столом…

    5. Не подавайте поганий приклад. Чого б не навчали батьки своїх дітей, усе одно діти дивитимуться на те, що роблять мамо та тато, та братимуть приклад. Якщо ви розповідаєте дитині про здорове харчування та цінність свіжих продуктів, але водночас хрускаєте чіпси та запиваєте їх пивом біля ноутбука, то всі ці засоби виховання марні. Дитина піде у школу та придбає собі точнісіньку пачку чіпсів, ну а пиво купить згодом, коли подорослішає. Тому можна взагалі не розповідати, які продукти слід куштувати, що корисно, а що ні, а просто вести здоровий спосіб життя. Тоді пояснення непотрібні, а в холодильнику лежатимуть лише корисні продукти.

Харчування дитини має бути збалансованим, годуйте синів та дочок м’ясом, рибою та молочними продуктами (якщо не має алергії). Раціон харчування вашого малюка обов’язково має містити фрукти та овочі. Харчуйтеся правильно, тоді позбудетеся багато проблем зі здоров’ям.