Усі батьки мріють бачити своїх дітей красивими та здоровими. А стан здоров’я малюка залежить від харчування. Причини надмірного вживання їжі або поганого апетиту дітей здебільшого — у неправильному режимі харчування та вживання некорисних продуктів, а також у поганих звичках батьків — їсти біля телевізора, заїдати депресію чи не снідати зранку.

Особистим небажаним прикладом дуже часто батьки псують смаки харчування своїм дітям. Починаючи від вагітності, малюк уже в утробі звикає до того, що їсть мама. Не дивно, що дитина віддає перевагу, наприклад, хлібу та борошняним продуктам, адже мати під час вагітності споживала булочки, батони та сухарі. Звісно завжди є винятки із правил. Але краще намагатися завжди харчуватися здоровою їжею та привчати до цього своїх дітей. Які загальні правила харчування дітей?

Загальні правила харчування дітей від 1 до 16 років

 

1. Не порівнюйте апетит вашої дитини з іншими! У кожної дитини свої особливості організму.

 

2. Не пхайте в дитину їжу силоміць! У будь-якому віці дитину не можна насильно годувати, захоче — поїсть! Якщо ваша дитина здорова, але їсть не так багато, як вам хотілося б, не панікуйте та дайте дитині спокій.

3. Не привчайте дитину до продуктів швидкого приготування! Дуже часто спочатку батьки самі годують свою дитину сосисками з макаронами, хотдогами та гамбургерами, адже це зручно та швидко. До речі, якщо раз у місяць ви в кафе все ж таки пригостите дитину піцою, то звикання у неї навряд чи настане. Проте є вірогідність, що дитині взагалі буде не до смаку подібна їжа.

4. Не привчайте дитину наїдатися на ніч. Працюючи цілий день і повертаючись з роботи пізно, мами та тато вечеряють вже перед самим сном. Звісно з ними й дитина здебільшого сідає за стіл їсти. Тоді діти часто переїдають, потім погано сплять і мають проблеми з вагою, що погіршує стан здоров’я.

5. Не подавайте поганий приклад. Чого б не навчали батьки своїх дітей, усе одно діти дивитимуться на те, що роблять мамо та тато, та братимуть приклад. Тому можна взагалі не розповідати, які продукти слід куштувати, що корисно, а що ні, а просто вести здоровий спосіб життя. Тоді пояснення непотрібні.

Харчування дитини має бути збалансованим, годуйте синів та дочок м’ясом, рибою та молочними продуктами (якщо не має алергії). Раціон харчування вашого малюка обов’язково має містити фрукти та овочі. Харчуйтеся правильно, тоді позбудетеся багато проблем зі здоров’ям.   

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: