Одне з «найулюбленіших» місць батьків і дітей — це місцева поліклініка. Хворі діти кашляють і шморгають носом, майже завжди численні черги. Та ще, як на зло, дитину неможливо втихомирити: бігає, кричить, чіпляється до інших дітей. Як бути? Як пережити ті неприємні часи очікування під кабінетами лікарів, коли й у батьків терпець уривається, що говорити вже про дітей?

1. Приготуйтеся заздалегідь. Ви як ніхто знаєте свою дитину, приблизно уявляєте, що може трапитися під час чергового походу до лікарні. Тому підготуйтеся, як слід, візьміть із собою «чудо-сумку» з водичкою, вологими серветками, для зовсім маленьких слід захопити змінний одяг чи памперс, іграшки, пелюшку та все те, що ви вважаєте необхідним. Істерику може спричинити будь-яка ситуація (малюк облився, забруднився, захотів їсти тощо), тому батьки повинні бути «озброєні».

2. Використовуйте час очікування з користю. Порахуйте пальчики, розгляньте розумні плакати, вивчіть нову літеру або слово, запропонуйте синові чи доньці познайомитися з сусідом (використайте на практиці комунікаційні навички дитини). Є безліч того, чим можна займатися біля кабінету лікаря. Відволікайте увагу дитини, аби вона не починала вередувати та погано поводитися.

3. Забороніть собі сварити та соромити дитину привселюдно. Ця порада корисна у будь-якій ситуації. Тому що такою поведінкою батьки виставляють перш за все себе неадекватною людиною перед іншими. Дитині взагалі можуть нашкодити привселюдні нотації. Вона запам’ятає їх надовго. Не зрозуміло ще яким чином ця неприємна ситуація раптом пригадається у дорослому житті дитини. Негативні моменти у вихованні діти запам’ятовують назавжди, інколи навіть у деталях.

4. Запасіться «ангельським» терпінням. Трапляються дні, коли у дитини може бути просто поганий настрій, або хвороба дається взнаки. Тому дитина нічого не хоче та вередує. Поставтеся з розумінням, не сваріть, візьміть на руки, пригорніть до себе. Скажіть на вушко добрі, лагідні слова: «Мій (моя) хороший(-а), я тебе люблю! Усе буде добре, зараз добрий лікар Марія Іванівна тебе швидко вилікує, напише рецепт — і ми повернемося додому! Насправді, ти маєш дуже велике терпіння та сили, як у найсильнішої тварини. А ти знаєш, яка тварина найбільша та найменша в світі? Як ти гадаєш?» Намагайтеся розвеселити дитину та зацікавити чимсь.

У будь-якому разі, батьки, головне заспокойтеся та пробачте дитині погану поведінку!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: