Десь залишили ключі… І забули де? А продукти у візку заколисували? Заходили на кухню і забували, за чим прийшли? Усе нормально, просто мозок жінки після вагітності сповнений сюрпризів. Чому?

Тому що під час вагітності мозок втрачає деяку кількість сірої речовини у тих частках, що відповідають за концентрацію уваги та пам’ять. Але це не означає, що ви «тупішаєте», просто ваш мозок готується сформувати найбільш міцний зв’язок — зв’язок із дитиною.

Цілком нормально, що у цей час працездатність мозку знижується. Сприймайте це як оновлення системи. Коли додаток Facebook установлює оновлення, ви ж не можете їм користуватися? Ось і тут та сама справа. 

Ну добре! Але як цьому зарадити?

Що ми робимо, коли смартфон або комп’ютер оновлюється? Чекаємо, звісно. Але мозок — це не комп’ютер, він гнучкий. Тому нові відділи пам’яті можна розвивати.

Як?

Мозок — це майже той самий м’яз. Якщо ви протягом деякого часу ходили до тренажерної зали, а потім зробили перерву, то вам потрібен час, аби поступово набути попереднього стану. 

Якщо до вагітності ви любили освоювати нове та вчитися, то мозок відновлюватиметься у вас швидше. Якщо ж раніше ви займалися одноманітною роботою, доведеною до автоматизму, то відновлення займе трохи більше часу.

Як «качати» мозок?

  1. Починайте із 2 хвилин концентрації на якомусь завданні залежно від вашої мети: читання професійної літератури, програмування, побудова таблиці в Excel тощо. 
  2. Робіть 3–4 підходи на день. Проміжок поступово збільшуйте. Вам повинно бути складно, але не дуже. Ставтеся до себе дбайливо.
  3. Мета: збільшити час концентрації до 20 хвилин. Скільки часу знадобиться, аби цього досягти? Все дуже індивідуально. Не сваріть себе, якщо щось не виходить. Ви обов’язково досягнете мети. 

Як відновити пам’ять? 

Якщо ви звикли записувати список справ чи покупок, то одразу після написання спробуйте перевернути аркуш паперу та згадати все. У магазині спробуйте спочатку впоратися самотужки, а потім звіртеся зі списком. 

Не забувайтеся розслаблятися. Найефективніше із цим завданням упораються медитація, сон, спорт, читання, малювання тощо. Обирайте те, від чого ви отримуєте насолоду. Але не використовуйте для цього телевізор. Під час перегляду ваш мозок не перемикається, а просто закриває проблеми. Після вимкнення телевізора відчуватимете стрес і втому. 

І найголовніше — не турбуйтеся. Ваша безпорадність тимчасова. Дайте мозку час на трансформацію. Незабаром ви вийдете на цілковито новий рівень, якого не мали до вагітності.