Як відучити малюка битися з іншими дітьми
Кожен малюк потенційно може кусатися, битися та супроводжувати це образливими словами. Чому ж одні діти проявляють цю здатність частіше за інших? Справа не тільки у вродженому темпераменті. Читайте, як змінити поведінку малюка на краще!
Психологи виокремлюють п’ять основних причин.
- Агресія. Загалом агресія виникає через незадоволення потреб. Це один зі способів захисту власних кордонів. Деструктивна агресія найчастіше виникає через образу. Також агресією малята висловлюють незгоду, бажання бути лідером у дитячій компанії або вимагають уваги батьків. Завжди слід знайти справжню потребу, працювати з нею, тоді агресія мине з усуненням її причини.
- Сварки у сім’ї. Через конфлікти батьків, особливо часті та бурхливі, дитина стає тривожною та неврівноваженою. Тому немає сенсу «виховувати» дитину — потрібно розв’язати суперечливі питання з партнером, краще поза очі дитини.
- Поведінка батьків з іншими людьми. З сусідом, продавчинею у магазині, з іншими матусями й татусями надворі… Попри всі клопоти намагайтеся частіше посміхатися іншим людям, допомагайте в міру можливостей — а якщо компанія на конкретно цьому дитячому майданчику не влаштовує, пошукайте інший, з привітним оточенням.
- «Чоловіче» виховання. Найчастіше це стосується хлопців. Виховуючи «справжнього чоловіка», батьки іноді несвідомо прищеплюють агресивний спосіб спілкування. Але ж «справжній чоловік» — не той, хто завжди б’ється й не знає інших способів розв’язання проблеми. Чоловік повинен уміти володіти собою, має захищати слабких. Це потрібно виховувати з дитинства.
- Агресивне медіасередовище. Щороку це стає дедалі важливішим фактором. Проаналізуйте фільми, музику, передачі та відеоігри, що оточують дитину: чи не утверджує щось культ насильства як «ефективного способу розв’язання проблем»? Мало заборонити дитині перегляд подібної інформації, важливо й самим від неї утримуватися у присутності малюка.