Кожен малюк потенційно може кусатися, битися та супроводжувати це образливими словами. Чому ж одні діти проявляють цю здатність частіше за інших? Справа не тільки у вродженому темпераменті. Читайте, як змінити поведінку малюка на краще!

Психологи виокремлюють п’ять основних причин.

  1.      Агресія. Загалом агресія виникає через незадоволення потреб. Це один зі способів захисту власних кордонів. Деструктивна агресія найчастіше виникає через образу. Також агресією малята висловлюють незгоду, бажання бути лідером у дитячій компанії або вимагають уваги батьків. Завжди слід знайти справжню потребу, працювати з нею, тоді агресія мине з усуненням її причини.
  2.      Сварки у сім’ї. Через конфлікти батьків, особливо часті та бурхливі, дитина стає тривожною та неврівноваженою. Тому немає сенсу «виховувати» дитину — потрібно розв’язати суперечливі питання з партнером, краще поза очі дитини.
  3.      Поведінка батьків з іншими людьми. З сусідом, продавчинею у магазині, з іншими матусями й татусями надворі… Попри всі клопоти намагайтеся частіше посміхатися іншим людям, допомагайте в міру можливостей — а якщо компанія на конкретно цьому дитячому майданчику не влаштовує, пошукайте інший, з привітним оточенням.
  4.      «Чоловіче» виховання. Найчастіше це стосується хлопців. Виховуючи «справжнього чоловіка», батьки іноді несвідомо прищеплюють агресивний спосіб спілкування. Але ж «справжній чоловік» — не той, хто завжди б’ється й не знає інших способів розв’язання проблеми. Чоловік повинен уміти володіти собою, має захищати слабких. Це потрібно виховувати з дитинства.
  5.     Агресивне медіасередовище. Щороку це стає дедалі важливішим фактором. Проаналізуйте фільми, музику, передачі та відеоігри, що оточують дитину: чи не утверджує щось культ насильства як «ефективного способу розв’язання проблем»? Мало заборонити дитині перегляд подібної інформації, важливо й самим від неї утримуватися у присутності малюка.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: