Основні правила заучування віршів із дошкільниками

• Обраний вірш повинен відповідати віковим особливостям дитини. Художній твір повинен подобатися своєю музикальністю, барвистістю образів, він повинен давати естетичне і моральне задоволення, викликати бажання пережити знову й знову ті почуття, які викликав вірш, відтворювати, чути ще раз тощо.

Потрібно не поспішаючи, виразно прочитати дитині весь вірш від початку і до кінця. Розуміння змісту сприяє ефективнішому запам’ятовуванню. Якщо дорослий розповість вірш напам’ять, то ефект виявиться більшим. Зверніть увагу на перші спроби дитини відтворити вірш: якщо з’являються перекручені слова, авторські слова замінюються іншими, або деякі слова дитина постійно забуває — це свідчить про те, що дитина їх не розуміє. Завдання дорослих — це доступно їх пояснити.

Усі діти мають свої особливості запам’ятовування. Серед них виділяють три основних типи: аудіали (які легко запам’ятовують інформацію на слух), зоровики (потребують побачити те, що запам’ятовується) і кінестетики (яким необхідно помацати, потримати в руках об’єкти інформації). Від цього залежатимуть обрані допоміжні прийоми запам’ятовування. Для аудіала необхідно емоційно промовляти текст (і пошепки, і голосно, і як ведмежа, і як зайчик тощо). Зоровикам обов’язково слід побачити картинку, або в книзі, або намальовану батьками. Дорослим не потрібно боятися, що вони не мають достатньо художніх здібностей, увагу дитини привертає сам факт малювання. Кінестетикам допоможуть різноманітні жести, які як опори нагадуватимуть про що йтиметься у вірші. Самостійно визначити, до якого типу належить дитина, можна практичним шляхом, звернувши увагу на спосіб запам’ятовування, який найбільше їй сподобається, і який у подальшому виявиться найефективнішим.

mission

Не потрібно вимагати, щоб дитина одразу запам’ятала і повторила весь вірш. У когось виходить легко запам’ятати великий за обсягом вірш, а комусь необхідно повторювати протягом тижня один чотиривірш. Але якщо батьки залишатимуться спокійними та впевненими, підбадьорюватимуть свою дитину, у них обов’язково все вийде якнайкраще. До речі, пригадайте, а як швидко ви самі запам’ятовуєте.

Необхідно повертатися до вивчених раніше творів. Таким чином, ви тренуватимете довготривалу пам’ять і наповнюватимете поетичну скриньку дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: