Виховання дитини починається з самісінького народження. Воно відбувається не усвідомлено — але мозок дитини невпинно поглинає інформацію про навколишній світ. Одна з найважливіших базових складових, від яких залежить майбутнє, — звичка до гігієни, до підтримання чистоти свого тіла та особистого середовища. Вона має стати не просто звичкою, а нагальною повсякденною потребою. Значною мірою це впливає на здоров’я.

Іноді діти не хочуть засвоювати гігієнічні навички, бо вони видаються нудними та складними. Щоб уникнути капризів та боротьби у ванній кімнаті, дотримуйте таких порад.

  1.     Якщо з перших днів життя мити дитину з посмішкою, ласкавими словами, використовуючи яскраві рушники та інші предмети, у неї закріпляться позитивні асоціації з водними процедурами.
  2.     До двох років варто привчити малюка самостійно вмивати обличчя зранку, мити руки перед їжею та полоскати зуби після неї.
  3.     У два роки дитину необхідно вчити чистити зуби щіткою, користуватися носовичком, очищувати нігті, а після того, як вона почне впізнавати себе у дзеркалі — розчісуватися.
  4.     Не забувайте про особистий приклад. Якщо дорослі нудно нагадують про це, але самі цих правил не дотримують, результату від такого «виховання» не буде.
  5.     Усі члени сім’ї повинні підтримувати введені правила. Іноді, наприклад, батьки суворо вимагають виконувати певний перелік дій, а бабуся жаліє онучка та виконує щось за нього (чистить взуття, миє тарілку). Так звичка не закріпиться.
  6.     Пов’язуйте поняття «чистий» та «гарний», формуйте естетичний смак малюка. Адже нечупара не може бути красивим.
  7.     Дітям нудно виконувати обов’язкові повсякденні справи, тому доведеться фантазувати, щоб пожвавити процес. Привчаючи до гігієнічних процедур, корисно дібрати приклади з мультфільмів (дорослі згадають «Мийдодіра»). На прикладі улюблених іграшок дитини пояснюйте користь купання тощо. Існують також спеціальні яскраві плакати для закріплення гігієнічних навичок.

Наприклад, набір плакатів «Я сам!», який стане чудовим помічником для турботливих батьків та вихователів.