Батьки інколи скаржаться, що не можуть впоратися з поганою поведінкою дитини. Усе не так і все не те. Дитина вередує, улаштовує істерики і робить усе наче «на зло». Насправді слід лише змінити власну систему виховання, або внести деякі зміни. Які? Розповідаємо далі.

Дозвольте обирати

Ідеться не про «Що ти будеш на обід?», а про «Ти будеш на обід картоплю чи суп?». Тобто ви пропонуєте дитині варіанти, обидва з яких є для вас задовільні. Дитина сприймає їх, як власне право на вибір. Й комунікація вже значно приємніша.

Вигадайте знак «Увага!»

Коли ви розумуєте, що ось-ось ситуація вийде з-під контролю, використовуйте знак, який сигналізуватиме про це. Це може бути щось кумедне й просте, що буде зрозуміле лише вам. Наприклад, коли відчуваєте, що дитина заходить передала куті меду, скажіть: «Зараз матуся зазеленіє» (аналогія до Халка із фільмів про супергероїв). Але ви можете обрати те, що подобається і зрозуміло вам і дитині.

Попереджайте

Ви обідаєте з подружкою й чудово проводите час. У самий розпал розмови чоловік підходить до вас, хапає за руку й каже: «Бери пальто, ходімо додому». Що б ви відчули? Те саме відбувається з дитиною, коли вона грає з друзями чи на майданчику, аж раптом ви тягнете її додому. Приблизно за 10–15 хвилин попередьте дитину, що незабаром час збиратися додому.

Домовляйтеся

Коли ви, наприклад, збираєтеся у парк розваг, домовтеся з дитиною про те: скільки часу ви там будете, на скількох атракціонах вона може покататися, скільки морозива може з’їсти і т. ін. Тоді вам не потрібно буде заспокоювати її, коли вона захоче на п’ятий атракціон, на який уже бракує коштів.

Сповільнюйтеся

Швидкість може тиснути на дитину. Ми всі маємо власний темп, у якому нам комфортно. Інколи дитина потребує більше часу, ніж ми гадаємо: на те, щоб заспокоїтися; зрозуміти наші слова; зібратися. Не поспішайте!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: