Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як заробити гроші дитині?

Більшість батьків намагаються розвивати своїх дітей усебічно, багато значення приділяють фінансовому вихованню.

Психологи та науковці радять навчати дітей фінансової грамоти змалечку. Перші кишенькові, зазначають фінансові експерти, видавати  потрібно вже у 2–4 роки.

Батьки часто замислюються, коли ж починати привчати дітей до самостійного заробітку? З якого віку дитина вже здатна заробити свої перші гроші?

Незначні суми, неофіційно, наче граючись у роботу, дитина може заробити гроші (звісно за допомогою батьків) уже в 3–5 років. Це можливо, коли мама чи тато візьмуть малюка до себе на роботу або в офіс до друзів. Так дитина може старанно попрацювати в офісному кабінеті, на автосервісі або на дачі у знайомих.

Як дитина може заробити гроші у 3–4 роки?

  • Складати паперові документи в офісі;
  • витирати пил і поливати квіти;
  • подавати інструменти в автосервісі;
  • розносити пошту із кимось із дорослих;
  • збирати яблука на дачі;
  • брати участь у виставі, наприклад допомогти аніматорам.

Звісно це все лише перші спроби дітей заробити власні гроші у супроводі дорослих. Заробіток невеликий, але скільки радості та щастя почуватися дорослим і самостійним!

Перший серйозний заробіток

Офіційно за законодавством, працювати підліток може, починаючи з 16 років. Утім, виняток є, з дозволу батьків або опікунів, діти можуть працювати  з 14–15 років, у вільний час від навчання на неважких роботах.

Діти можуть працювати повноцінно за договором на фірмі або підприємстві, аніматорами, промоутерами, реалізаторами, вожатими у дитячих таборах та в інших місцях. Тривалість робочого тижня, за законом, не може перевищувати 30 годин на тиждень, проте отримувати заробітну платню підліток зобов’язаний у повному розмірі.

Але звісно офіційно влаштуватися на роботу, на жаль, зараз і дорослим важко, не говорячи вже про дітей. Тому діти працюють зазвичай неофіційно, деякі не лише задля того, аби відчути свою самостійність та почутися дорослим, а для того, щоб допомогти своїй родині у скрутному матеріальному становищі. 

Небезпечний момент. Як не стати «фінансово-божевільним»?

Батькам звісно необхідно заохочувати бажання дітей заробити свої гроші, але потрібно не упустити момент, коли для дитини жага наживи може стати основною метою: заробити більше грошей за будь-яку ціну. Часом підлітки стають «фінансово-божевільними», тобто не бачать нічого крім грошей, можуть стати навіть агресивним та почати погано навчатися, ставлячи на перший план свій заробіток.

Тому потрібно прищеплювати дітям знання про те, що в бізнесі головне не заробіток коштів, а отримання задоволення від праці, принесення користі суспільству, родині чи собі. Такі якості, як доброта, чесність, людяність у всі часи мали переваги. Гроші не є головними у житті!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!