Згідно з теорією поколінь, до однієї категорії належать діти, які народжуються останні 3–4 роки та будуть народжуватися наступні 15 років. Покоління «альфа» становлять ті, чий рік народження припадає на 2015–2035 роки. За словами вчених, значно впливатимуть на це покоління соціальні мережі, адже вже зараз малюки можуть ще навіть не вимовляти слова «мама», а сторінку у інстаграмі вже матимуть.

Сучасними гаджетами та смартфонами вже зовсім нікого не здивуєш. Дуже часто вони виявляються у допитливих рученятках малюків. Інтернет для покоління «альфа» — це вже звичайна іграшка.

Крім того вчені запевняють, що вже незабаром планету охопить масове використання останніх технологій:

  • редагування генома;
  • штучний інтелект;
  • широке поширення 3D принтерів;
  • роботи, здатні самонавчатися.

У світі «альфа» буде можливо змінювати все, навіть саму людину. А щоб створити будь-яку річ, достатньо буде її роздрукувати.

Особисті якості дітей «альфа»

На думку соціологів, покоління «альфа» матиме схожість із гімназистами початку минулого сторіччя. Їм було все цікаво, вони із задоволенням вивчали нове. Так, крім цього вони часом відверто нехтували навчанням, але відчайдушно прагнули відкриття у різноманітних сферах:

  • автомобілів;
  • психоаналізу;
  • теплоходів;
  • літаків;
  • сінематографу;
  • медіумів і ін.

Увесь світ запам’ятав ті часи, як бурхливі: наближалися швидкі зміни у житті всього людства.

За прогнозами, «альфи» так само матимуть схильність до ухвалення нестандартних рішень. Вони будуть цікавитися глобальними проблемами людства, матимуть абсолютну впевненість, що зможуть подолати все самотужки.

Конфлікти у школі

На момент, коли «альфа» збиратимуться до школи, левова частка вчителів буде складатися із покоління Z. Але не можна напевне передбачити кількість молодих спеціалістів у школі. Імовірно, що навчатимуть «альф» представники покоління Y — це молоді люди, яким на цей час виповнилося від 20 до 30 років.

Конфлікти між дітьми «альфа» та молодими вчителями можуть виникати за декількох причин:

  1. Новому поколінню буде неважливо, до якою групи вони належать. У дітей «альфа» буде критичний склад мислення, вони спростовуватимуть те, що раніше було аксіомами. Вони повставатимуть проти «зграї» соціальних мереж, ігноруватимуть моду та не ганятимуться за кількість лайків.
  2. Альфи матимуть проблеми з розрахунком часу, тому постійні запізнення на не дотримання дедлайнів будуть для них звичним ділом.
  3. Через соціальний розвиток та технологічний процес зростатиме і незалежність дітей. Притаманна їм легковажність та самостійність іноді дратуватимуть учителів. Навіть першокласники бунтуватимуть проти надмірної опіки батьків їхніми справами.

Новий виток історії створить нового учня, який навряд буде зубрилою чи ерудитом, але напевне матиме потяг до досліджень і відкриттів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: