Полегшіть життя малюкові й, звісно, собі!

«Ну швидше ж, ми спізнюємося!!» — це слова типові для більшості родин щоранку. Як допомогти малюкові швидко зібратися?

Якщо ви навчите дитину швидко й дуже легко прокидатися, робити всі необхідні процедури, то полегшите йому і шкільне, і студентське життя. Які правила варто дотримувати?

  1. Режим дня

Здоровий сон і достатня його кількість — запорука гарного ранку. Намагайтеся укладати дитину в один і той самий час, і навіть у вихідні порушувати режим максимум на 40 хвилин. У цілому тривалість нічного сну для дошкільника — 10–11 годин. Щоб дитина краще заснула, за годину до сну приберіть з її раціону важку їжу, а зі списку розваг — активні ігри, мультфільми й гаджети.

  1. Приємний ритуал

Незамінна річ у формуванні режиму дня — це ритуали. Придумайте що-небудь цікаве або радісне, що допоможе прокинутися. Нехай її будить, наприклад, іграшка — лялька-рукавичка або улюблене ведмежа. Можна купити календарик — щоб зранку малюк сам перегортав  сторінку або закреслював минулий день. Можна готувати чашку його улюбленого какао із зефіром, аби будити перед дитячим садком.

  1. Підготовка з вечора

Мама квапиться на роботу, малюк не може знайти свої колготки або надягає не ту кофту. Вона нервує й сердиться, він — плаче й робить усе ще повільніше. Знайома картина? Проста звичка збирати все з вечора допоможе уникнути ранкових образ. Якщо донька тривалий час вибирає сукню, у якій піти до школи, зробіть це перед сном і домовтеся, що змінювати рішення зранку не можна. Син звик брати до дитячого садочка машинку? Заздалегідь визначте, яка буде цього разу, і поставте її у вітальній на видноті. Повісьте весь одяг на стільчик. Для малюків — у тому порядку, у якому його потрібно надягати: майка, сорочка, кофта.

  1. Весела музика

Навіть психологи запевняють, що музика — кращий спосіб налаштуватися на потрібний лад. Складіть добірку з улюблених дитячих пісень і вмикайте щоранку. Тільки не дуже голосно, адже різке пробудження — це стрес для організму. Можна розучити кілька танцювальних рухів — це й веселощі, й зарядка.

  1. Позитивна мотивація

Якщо дитина не занадто любить садочок, придумайте щось приємне, що на неї чекатиме дорогою туди (наприклад, можна розповідати їй невеликі цікаві історії, брати із собою шматочок хліба для пташок; обговорювати, що цікавого робитимете ввечері). Головне — щоб новий день уже з ранку обіцяв якісь радості.

  1. Правильний настрій

Часто збори в садок є повільними й нервовими через те, що дитина просить залишити її вдома або забрати раніше, або цікавиться, коли, нарешті, настануть вихідні. Не варто підтримувати ці розмови, сварити дитину або вмовляти. Налаштуйте її на діловий лад: у мами — робота або хатні справи, у дитини — садочок. Тому слід швидко зібратися і йти.

  1. Використання таймера

Дітям складно організувати свій час. Навіть нам, дорослим, це не завжди легко. Ситуацію виправить таймер або пісковий годинник. Дві хвилинки — на чищення зубів, п’ять — на вдягання, десять — сніданок. Можна приготувати приз: зібрався швидко, отже, переглянеш невеличкий мультик. Незабаром малюк звикне укладатися в потрібний час і збиратиметься швидко та із задоволенням.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: