Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як зробити відвідування музею цікавим для дитини?

Відповідальні батьки прагнуть розширити кругозір дитини та долучити до культурних надбань людства, що зберігаються у музеях. На жаль, у багатьох людей з дитинства закріпилася думка, що музей — це щось неймовірно нудне. Але це зовсім не так, важливо лише правильно увести дитину до чарівного виміру.

Навідуватися до музею з дитиною доречно з 4-х років, бо ця справа потребує навички фокусувати увагу. Для початку знайдіть інтерактивні виставки, тобто такі, де експонати можна помацати, якось взаємодіяти з ними.

Щодо традиційних музеїв, важливо перш за все показати, що тут можна проводити час цікаво, що це не просто місце, де забороняють бігати та галасувати. Позіціонуйте похід у музей як відвідування дивовижного місця, тому там і правила особливі; де можна побачити казкових персонажів або подорожувати на машині часу!

Проблема в тому, що зали великі, а сфокусуватися складно. Дорослі ніби «пропливають» повз експонати. А дитині обов’язково потрібно сфокусуватися! Тому завчасно придумайте ходи для зацікавлення, наприклад:

  • Опинившись, наприклад, у залі старовинного живопису і побачивши дівчат у сукнях, поговоріть про те, як змінювалася мода: який комір незручний, але шиття розкішне. «Невже все так змінювалося? Ходімо подивимося в іншу залу — які сукні одягали в тій країні?».
  • Уявіть з дитиною, що ви знайомитеся з мешканцями музею, і для цього знайдіть у залі портрети. Перед якимось портретом зупиніться та поміркуйте: «А це хто? А що він робить? А про що думає?», це навчить дитину розмірковувати над твором мистецтва.
  • Маленьким дітям потрібні казки, їм цікаво слухати історії. Придумайте взаємини портретів, як вони одне на одного дивляться, а вийти з рам не можуть — це все оживляє.

Не варто говорити: «Будь ласка, потерпи, зараз додивимося і підемо». Якщо ми терпимо, отже, зараз погано, необхідно дотерпіти — і все налагодиться. Проте майже жодна дитина не відмовиться, якщо мама хоче показати їй свою найулюбленішу картину!Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!