Жодних. На світі не існує жодної причини, яка дозволяла б вдарити, або, як полюбляють казати батьки, «шльопнути», дитину.

Але все ще залишається багато людей, які відстоюють своє «право» фізично карати дитину. Розгляньмо найпопулярніші виправдання, якими батьки прикривають прояви фізичного насилля стосовно малечі.

«Шльопнути та вдарити — це різні речі»

Хмм… Ви справді так гадаєте? Між цими поняттями немає різниці. Це одна і та сама дія, як її не назви. Ми просто самі, заради виправдання, намагаємося пом’якшити назву своїх дій.

«Іноді бракує часу пояснювати, тому доводиться шльопнути»

Якщо ви такі заклопотані, що не маєте часу пояснити дитині небезпеку її дії,— це питання ваших пріоритетів. На ляпас же час знайшовся? 

«Він інакше просто не розуміє!» 

Ви б ударили бабусю, оскільки їй складно розібратися, як користуватися сучасним телефоном? Ні, тому що це неприпустимо. Якщо дитина не може зрозуміти, чого ви від неї вимагаєте, то як допоможе те, що найрідніша людина завдає їй болю?

«Дитина знає, що я її люблю. Тому це не шкодить» 

Любов батьків не зменшує негативних наслідків фізичного покарання. Іноді навпаки посилює тривогу дитини. Важливіше не те, що ми відчуваємо до дитини, а як вона сприймає наше до неї ставлення. А іноді шльопати — не найкращий прояв любові.

«Це зовсім не насилля!» 

Дитина не вбачає різниці між шльопанням та насиллям. Обидва мають однакові негативні наслідки. Дослідження, у яких брало участь понад 160 000 дітей, засвідчило: шльопання дитини пов’язане з її майбутньою антисоціальною поведінкою, проявами агресії, проблемами з психічним здоров’ям. Це ті самі наслідки, що й після проявів насилля. 

«Це єдине, що точно спрацьовує»

Ви помиляєтесь. Існує безліч варіантів, ви просто про них не знаєте. Про альтернативні методи виховання та шляхи «достукатися» до дитини можна дізнатися у книзі «Велика книга батьківських секретів» Анни Гресь, «Ігри і казки, які лікують» Аліни Руденко, «Дитина у світі емоцій» Марії Малихіної. Ви точно знайдете те, що стане дієвим та не нашкодить дитині. 

«Мене у дитинстві шльопали, і нічого, все нормально»

«Нормально» — це ще велике питання. По-перше, так ви можете просто відстоювати своє право бити дитину. По-друге, ви вже не дізнаєтеся, як було б, якби вас не шльопали у дитинстві. 

«Це моя особиста справа!»

А як щодо особистої справи дитини? Її хто-небуть запитував? Здається, що ні. Наразі, у 54 країнах світу, бити дитину заборонено законом. За це батьків можуть притягнути до відповідальності, навіть позбавити батьківських прав. У нашій країні жорсткого покарання ще не існує, але до органів опіки притягнути можуть. 

Цей список можна продовжувати й надалі, але який сенс?

Не існує ЖОДНОЇ поважної причини, яка виправдала б фізичне покарання дітей!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: