Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

«Який сором!»: формуємо норми поведінки дитини

Продовжуємо відповідати на запитання батьків! Головне правило виховних розмов — не слід соромити дитину за будь-які питання відносно свого тіла. Інакше у неї можуть виникнути психологічні утиски відносно цілком природних явищ, власного організму та відносин.

«Що робити, якщо син 4 років і старше хоче торкатися маминих грудей?»

Спершу слід розібратися у причині бажання.

  •         Проста цікавість. Щоб не провокувати цікавість у цьому напрямку, слід ходити вдома в одязі, не перевдягатися матері у присутності сина.
  •         Природний етап формування сексуальності може проявлятися у такій формі.
  •         Груди сприймаються як джерело годування. Таке трапляється з появою другої дитини. Дивлячись на немовля, старша дитина починає ревнувати, імітувати його поведінку. Тоді слід знижувати дитячу тривожність.

«Що робити, коли дитина 5–6 років тримає руки у трусах, мастурбує?»

Так роблять багато дітей, бо це приємно. У стресовій ситуації, у стані тривожності спосіб заспокоєння через мастурбацію може закріпитися. У такому разі слід прибирати причину дитячого стресу. Проаналізуйте день дитини: у яких ситуаціях це стається? Як зменшити емоційне навантаження дитини?

У будь-якому разі не можна реагувати на ситуацію різко, сварити, забороняти. Так водночас виникають і комплекси, і спокуса «забороненого плоду». Просто поясніть, що цього не можна робити у присутності людей, що деякі речі люди не хочуть бачити, тому це їхнє право слід поважати.

«З якого віку хлопець має сам перевдягатися у роздягальні, ходити до чоловічого туалету у громадських місцях?»

Відокремлення починається тоді, коли дитина зацікавлюється статевими відмінностями (близько 4 років). На жаль, ще поширена у нашій країні ситуація, коли матері змушені вести дитину 4–5 років у громадський жіночий туалет. Але перевдягати хлопця у жіночій роздягальні (наприклад, у басейні) зовсім небажано, як з боку його розвитку, так і з боку поваги до почуттів жінок, яким природно незручно оголюватися перед п’ятирічним хлопцем.Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!