Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

«Який сором!»: формуємо норми поведінки дитини

Продовжуємо відповідати на запитання батьків! Головне правило виховних розмов — не слід соромити дитину за будь-які питання відносно свого тіла. Інакше у неї можуть виникнути психологічні утиски відносно цілком природних явищ, власного організму та відносин.

«Що робити, якщо син 4 років і старше хоче торкатися маминих грудей?»

Спершу слід розібратися у причині бажання.

  •         Проста цікавість. Щоб не провокувати цікавість у цьому напрямку, слід ходити вдома в одязі, не перевдягатися матері у присутності сина.
  •         Природний етап формування сексуальності може проявлятися у такій формі.
  •         Груди сприймаються як джерело годування. Таке трапляється з появою другої дитини. Дивлячись на немовля, старша дитина починає ревнувати, імітувати його поведінку. Тоді слід знижувати дитячу тривожність.

«Що робити, коли дитина 5–6 років тримає руки у трусах, мастурбує?»

Так роблять багато дітей, бо це приємно. У стресовій ситуації, у стані тривожності спосіб заспокоєння через мастурбацію може закріпитися. У такому разі слід прибирати причину дитячого стресу. Проаналізуйте день дитини: у яких ситуаціях це стається? Як зменшити емоційне навантаження дитини?

У будь-якому разі не можна реагувати на ситуацію різко, сварити, забороняти. Так водночас виникають і комплекси, і спокуса «забороненого плоду». Просто поясніть, що цього не можна робити у присутності людей, що деякі речі люди не хочуть бачити, тому це їхнє право слід поважати.

«З якого віку хлопець має сам перевдягатися у роздягальні, ходити до чоловічого туалету у громадських місцях?»

Відокремлення починається тоді, коли дитина зацікавлюється статевими відмінностями (близько 4 років). На жаль, ще поширена у нашій країні ситуація, коли матері змушені вести дитину 4–5 років у громадський жіночий туалет. Але перевдягати хлопця у жіночій роздягальні (наприклад, у басейні) зовсім небажано, як з боку його розвитку, так і з боку поваги до почуттів жінок, яким природно незручно оголюватися перед п’ятирічним хлопцем.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!