У дорозі, в суспільному транспорті чи в автомобілі, дітям слід дотримуватися певних правил, аби не заважати іншим пасажирам, а особливо водієві. Адже йому потрібно бути дуже уважним й не відволікатися від дороги, бо це небезпечно. Діти здебільшого не вміють поводитися в трамваї, тролейбусі, автобусі чи машині. Що робити батькам?

Діти повинні знати елементарні правила поведінки в суспільних місцях та дотримуватися їх. У транспорті не можна кидати сміття на підлогу, не можна штовхатися та голосно розмовляти, залазити на сидіння з ногами та чистити нігті, вуха чи ніс тощо. Навчить цього свою дитину.  

Як навчити дитину правильно поводитися в транспорті?

Вивчіть правила поведінки дитини в транспорті. До них належить те, що маленьким дітям неможна їздити самим у суспільному транспорті. Але поступово необхідно готувати дітей до самостійного проїзду на автобусі чи трамваї. Розкажіть спочатку про різницю між різними видами суспільного транспорту. Та про те, що головне — це не заважати пасажирам і водієві, не можна кричати, сваритися, стояти на проході. Потрібно поступатися місцем похилим людям, вагітним і мамочкам із маленькими дітьми. Існує перелік правил, що бажано знайти в інтернеті чи придбати друковані та вивчити разом із малюком.

Відтворіть ситуацію в транспорті в домашніх умовах. Пограйте з дитиною, ніби ви їдете спочатку в автобусі, потім у тролейбусі, машині. Ініціюйте різні ситуацію. Наприклад, хлопчик зайшов в автобус, умостився на два місця відразу, узутим заліз із ногами на сидіння та почав їсти пиріжок, а поряд стояла бабуся. Запитайте малюка: «Що вчинив хлопчик неправильно? Як правильно поводитися в автобусі? Як би на його місці вчинив ти?»

Улаштуйте самостійну поїздку для дитини в транспорті. Якщо дитині вже виповнилося 7 років, можна влаштувати їй своєрідний «екзамен» — надати можливість проїхатися самостійно в автобусі чи трамваї, сплатити за проїзд і вийти на потрібній зупинці. Це дуже полегшить життя батькам, якщо дитина ходить на якісь гуртки, куди потрібно доїхати. Перед цим поговоріть із дитиною, переконайтеся, що син чи донька не боїться, сам має бажання проїхатися самостійно. Якщо ви цього не бачите, не змушуйте дитину, дочекайтеся, поки вона буде готовою.

Не забувайте, дорога — це дуже серйозно! Тому крім засвоєння поведінки в суспільному транспорті, запасіться правилами дорожнього руху. Ознайомте дитину з усіма нюансами, а вже потім відпускайте в самостійну поїздку.