Діти-сангвініки справляють надзвичайно приємне враження: жваві, товариські, цікаві, легко адаптуються до нових умов… Але якщо пустити справу виховання самопливом, це янголятко може перетворитися на справжнє бісеня, легковажне та безвідповідальне. Як слід виховувати сангвініків, щоб вони виросли гідними людьми?

Оскільки сангвініки є сильним типом нервової системи, вони можуть працювати тривалий час, наполегливо, затято — над цікавою їм справою. Їхні нервові процеси збудження та гальмування врівноважені, але, на відміну від флегматиків, психіка рухливіша. Тому вони жити не можуть без нових вражень та знайомств. Втримати таку дитину вдома неможливо, і не потрібно: краще забезпечити їй оптимальні умови — гуртки, дитячі табори. Проте з участю у шкільних заходах на зразок спектаклів, що репетирують під час уроків, потрібна помірність. Це відволікає від навчання, а надолужити пропущене на уроках бракує часу.

Під час виховання звертайте увагу на такі моменти:

  1.     Здатність завершувати справи. Рухливий та цікавий, сангвінік швидко захоплюється різними справами, але й швидко облишає їх. На відміну від нетерплячого холерика, йому просто стає нецікаво на півдорозі. Привчайте дитину все ж доводити справи до кінця: дофарбувати розмальовку, доскладати конструктор, доприбирати кімнату.
  2.     Прищеплення дисциплінованості. Невміння дотримувати правил поведінки спричиняє проблеми, адже будь-яка спільнота людей має свої правила.
  3.     Відповідальність. Сангвініки мають чарівну харизму, і тому їм легше пробачають провини. Також вони ризикують звикнути досягати мети не через працю, а завдяки численним друзям. Не піддавайтеся чарівній посмішці: правила є правила.
  4.     Чуйність. Активний та сповнений сили, сангвінік не завжди може поставити себе на місце слабкого. У школі він може почати знущатися з сором’язливого учня, навіть згуртувати клас проти нього. Щоб попередити таке, змалку обговорюйте з дитиною книжки та фільми, де товаришують герої з протилежними характерами.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: