«Кулька»

Покладіть малюка в ліжечко, над ліжечком закріпіть злегка надуту повітряну кульку яскравого кольору. Малюк повинен не тільки бачити кульку, а й мати можливість штовхнути її ручкою або ніжкою. Якщо малюк не зацікавився іграшкою, покажіть йому кульку, пограйте з ним.

Відстань від іграшки до очей малюка має бути 40-50 см. У 3-5 місяців малюки починають звертати увагу на форму предметів і їх колір. Тому підвішувати над ліжечком потрібно іграшки різних кольорів.

bracelets-3

«Веселі дзвіночки»

До дитячої шкарпетки міцно пришийте звичайнісінький дзвіночок. Одягніть шкарпетку на ніжку малюка. Рухаючи ніжками, малюк дзвенітиме дзвоником та із задоволенням розглядатиме свої ніжки.

«Картинки»

Незважаючи на те, що ваш малюк ще лежить у ліжечку, ви можете розвивати його зорове сприйняття. Неподалік від ліжечка на стіні або на меблях, ви можете розміщувати великі картинки із зображеннями предметів, тварин або людей. Картинки потрібно періодично міняти. Ви можете називати малюкові те, що зображено на картинці.

6009211

«Іграшка рухається»

Візьміть у руку невелику іграшку і покажіть її дитині. Дочекайтеся, поки карапуз сфокусує на ній свій погляд. Потім починайте повільно рухати іграшку вправо-вліво, але при цьому стежте за поглядом малюка. Ваше завдання — навчити дитину стежити за рухомою іграшкою. Потім повільно наближайте іграшку до очей малюка, після чого відсувайте її так само повільно. Виконувати цю вправу потрібно недовго: не більше однієї хвилини. А робити її ви можете, починаючи з десятиденного віку малюка.

2959530799d9585f942255651144ad6d

«Де дзвенить»

Для цієї гри ви можете використовувати дзвіночок, брязкальце або тиху іграшку-пискавку. Покладіть малюка і поворушіть дзвіночком так, щоб малюк не бачив іграшку. Нехай він прислухається і повертає голівку в ту сторону, звідки лунає звук. Потім перестаньте дзвеніти. Тепер непомітно перемістіть дзвіночок в іншу сторону і знову подзвеніть, щоб малюк зробив пошуковий рух голівкою. Так повторіть кілька разів. Починати виконувати таку вправу можна ще на першому місяці життя і продовжувати до 3 місяців.