Вік початку інтимних стосунків поменшав, і вочевидь, що замовчування навколо цієї теми не матиме гарних наслідків. Оскільки сучасні підлітки шукають відповіді про секс, завдання батьків: надати чесні відповіді про інтимний бік стосунків раніше, ніж діти зроблять хибні висновки з відповідних відео в інтернеті та хвалькуватих заяв «досвідчених» товаришів.

Підкреслимо, що відповідати слід чесно та по суті, без усяких «необхідно вчитися, а не думати про дурниці». Яке там учитися, коли гормони вирують! А для батьків, яким важко дібрати слова для розмови, ми пропонуємо цю статтю. Ми розглянули реальні запитання підлітків та пропонуємо варіанти відкритих, дружніх та коректних відповідей.

Сьогодні «поговоримо» з хлопцями!

«Я хочу запропонувати дівчинці секс, але боюся, що вона засміється та відмовить. Як мені бути?»

Проблема в тому, що підліток прагне розпочати інтимні стосунки не тому, що вони йому так потрібні фізично, а через вплив серіалів, чи щоб почуватися «вже дорослим», чи через тиск однолітків, які вихваляються, що вже мають досвід.

«Перш ніж говорити з дівчиною, подумай сам: як це все має відбуватися? Де саме, щоб обом було комфортно і ніхто не заважав? Якщо ти спробуєш реально уявити свої дії детально, то зрозумієш, що не дуже й готовий. А ще потрібно детально уявити, що буде в разі, якщо дівчинка завагітніє (адже жоден контрацептив не дає 100 % гарантії безпеки!).

До того ж спроба, радше за все, скінчиться невдачею: статеві органи ще недостатньо сформовані фізіологічно. На додачу стрес та напруження від першого разу… Насправді хлопці у таких умовах отримують лише розчарування та комплекси «я не зміг».

Пильну увагу варто звернути на стосунки з цією дівчиною. Якщо зараз їй запропонувати секс, вона швидше за все налякається, і стосунки припиняться взагалі. Вона справді тобі подобається? Ви можете зустрічатися, обійматися, цілуватися й отримувати задоволення від стосунків на цьому рівні. Розвивайте взаємини: гуляйте, спілкуйтеся. За цей час ти зрозумієш, чи справді вона тобі потрібна, чи ні, і ваше розставання не буде обтяжене ще й сексуальним зв’язком».

«Друзі сміються, що у мене ще нікого не було, а вони всі хоча б по разу мали інтимні стосунки з дівчатками. Почуваюся лузером»

«Суто фізіологічно неможливо, щоб усі друзі мали повноцінний секс у підлітковому віці. І чесно кажучи, якось сумнівно, щоб справжні друзі сміялися через таку особисту справу — це не змагання «хто перший». Якщо тобі аж настільки ніяково, вигадай і ти якусь історію, як і вони, адже довести нічого не можна.

Ще один аргумент на користь того, що ті, хто хизуються досвідом — брешуть: коли у тебе буде взаємне кохання з дівчинкою, секс з нею, тобі не схочеться розповідати про це всім. Секс недарма зветься інтимною справою, такою, що стосується лише двох. Тим, хто публічно вихваляється, це вочевидь невідомо».

«Чи справді «задовольняти себе» шкідливо?»

«Протягом багатьох століть уважалося, що мастурбація є надзвичайно шкідливою, але ця думка поширювалася задля збереження «морального рівня». Сучасні медичні дослідження та статистичні опитування доводять, що мастурбація не є шкідливою для здоров’я, зокрема жодним чином не впливає на пам’ять чи потенцію у майбутньому.

Єдина небезпека — у біологічному прагненні отримати задоволення найлегшим шляхом. Занадто часта мастурбація може закріпитися як звичка заспокоюватися таким чином, замінювати мастурбацією інші джерела задоволення. Налагоджувати взаємини з іншою людиною складно, але жодні фантазії не замінять реального спілкування, адже ти все одно розумітимеш, що це лише вбога заміна справжнім стосункам.

До початку статевого життя майже всі хлопці проходять етап з мастурбацією, що є своєрідним дослідженням власного тіла. Перейматися через це не варто, але краще спрямувати енергію на справи та реальні досягнення, чи, як кажуть психологи, сублімувати сексуальну енергію у навчання чи творчість».

«Я соромлюся купувати презервативи. Чи є якісь інші способи вберегтися?»

«Є різні види контрацептивів, але презерватив досі залишається найбільш універсальним, простим у використанні та надійним. Він захищає не тільки від вагітності, але й від венеричних захворювань (що дуже актуально, враховуючи, що Україна лідирує в Європі за масштабами поширення ВІЛ!). Різні креми та таблетки для дівчат є хімічними речовинами, що можуть зашкодити організму.

Якщо ти соромишся, що провізор чи касир у аптеці зрозуміє твої плани щодо сексу, байдуже, чи купуватимеш ти презервативи, чи ще щось. Зрештою, можна попрохати когось купити кондоми, пошукати магазин з касою самообслуговування або автомат, де продаються презервативи. Але нічогісінько соромного у їх покупці немає! Ти дбаєш про своє здоров’я та про свою дівчину, а це привід лише для гордості».