Висловлювати емоції.

Голосно співати, сміятися, верещати, бігати, стрибати, плакати, ображатися й гніватися. Дозвольте їй учитися відчувати різні емоції й скеровувати їх. Підтримуйте й перебувайте поруч, проте не забороняйте виражати почуття так, як дитина може.

Їсти самостійно.

Ми можемо нагодувати дитину швидше і з меншими «бойовими втратами». Так, після годування навряд чи половина порції опиниться на підлозі, на дитині, буде розмазаною по столику. Проте ви позбавите дитину тих емоцій, коли вона вперше зможе донести самостійно ложку до рота чи наштрикнути на виделку овочі. Дозвольте собі трохи дискомфорту, а дитині — багато задоволення.

Грати на майданчику зі спортивними комплексами.

Дитині, звісно, цікавіше лазити по гірках, турніках, різних дробинках, ніж вирушити у безпечну й нудну пісочницю. Не забороняйте їй. Покажіть, як безпечно залізти/ злізти, піднятися/ спуститися. Перебувайте поруч й підтримуйте.

Допомагати вам.

Батьки спочатку зневажають допомогою дитини, а потім скаржаться, що ті не допомагають. Це природній інтерес, бути таким, як дорослі, — скласти речі, донести чашку, витерти пил. Так, можливо, не все одразу бути ідеально. Речі будуть складені абияк, чашка розбита, пил розмазаний по підвіконню. Проте згодом дитина навчиться! Хваліть її зусилля та давайте змогу допомагати вам.

Мати вибір.

У дитини є власні бажання, думки та вподобання. Поважайте їх. Дозвольте надягнути старі шорти замість нових, якщо так хоче дитина. Нехай вона сама розставляє іграшки так, як їй заманеться. Якщо все ж таке вибір дитини недоречний, аргументуйте свою думку. «Тому що я так сказала!» — не достатньо.

Гратися з водою.

Лійки, ложки, іграшка для ванної кімнати. Пускайте в хід усе! Скільки емоцій дитини отримає від ігор із водою! Призначте їй для цього місце. Нехай стрибає навіть у калюжах у дворі у своє задоволення! Але у гарних гумових чобітках.

Не доїдати.

Не змушуйте їсти все до останньої крихти. Їжа має приносити задоволення. Дитина чудово розуміє, скільки їй потрібно, аби наїстися.

Чим би ви ще доповнили список?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: