Почуття гумору — це складна наука, що слід опановувати з дитинства, разом з формуванням мислення та навичками спілкування. Прожити без гумору складно: він допомагає знайти друзів, позбутися нервового напруження, а сміх навіть підвищує імунітет! Тому якщо ви досі не приділяли уваги цьому боку виховання, мерщій починайте!

Зазвичай діти починають посміхатися у тримісячному віці, але це не має відношення до почуття гумору. Повноцінно розуміти жарти дитина починає років з чотирьох. Тоді ж вона жартує на «туалетні» теми, що викликає у дорослих бурхливу реакцію. Акцентувати увагу на таких жартах малюкові не варто, і тоді вони зникнуть.

Розуміти жарти

Учити розрізняти жарти краще на прикладах. Переглядайте разом з дитиною мультфільми, а згодом і кінофільми: вона бачитиме, де смієтеся ви, і мимоволі запам’ятає, що є смішним. У зарубіжних серіалах саме задля цього існує закадровий регіт.

Жартувати

Перші жарти, на які спроможна дитина, будуються за принципом «Не як завжди». Надягти штани на голову чи сказати, що кішка гавкає — ось гумор дошкільника. Смійтеся з ним, щоб він не боявся виявляти емоції.

Фантазія — кращий друг гумору. Стимулюйте дитину уявляти звичайні речі незвичайними (пам’ятаєте початок мультфільму «Карлсон», де Малюк уявляє машини звірями?), порівнювати різні предмети, як у відомому жарті «Що спільного у крука з письмовим столом?».

Жартувати над собою

Добре, якщо всі члени родини уміють посміятися над собою. Підкреслюйте дитині, що краще не жартувати над кимось, про інших людей слід говорити доброзичливі речі. Але якщо ви самі потрапите в якусь кумедну ситуацію, подайте приклад жарту над собою. Наприклад, випадково збили ліктем чашку зі столу, і вона розбилася: «Ох, я сьогодні наче Халк, ламаю речі!».

«Чорний гумор»

З таким типом гумору краще докладно знайомитися у підлітковому віці, не раніше 14 років. Звісно, окремі жарти дитина чутиме й раніше, і варто пояснювати, що є теми, про які жартувати не можна (інвалідність, расові відмінності тощо).

Узагалі у «чорного гумору» є важлива функція, через яку він такий затребуваний: це допомагає психіці позбутися напруження з психологічно важких тем, наприклад смерті. Але для адекватного його сприйняття потрібно, щоб у людини вже були сформовані моральні цінності.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: