Не секрет, що хатні тварини позитивно впливають на психіку дитини. Однак не всі батьки поспішають завести вдома пухнасту радість.

Отже, варто чи ні дослухатися до прохання дитини і купувати звірятко?

Пропонуємо звернути увагу на деякі моменти, перш ніж ухвалити рішення.

  1. Ви повинні добре розуміти, що відповідаєте за тварину саме ви. Як би дитина не обіцяла, що це буде її вихованець, відповідати за тварину та догляд за нею будете ви.
  2. Хатня тварина потребує часу і сил. Не можна завести звірятко і не дбати про нього. Це як ще один член родини, який вимагає уваги, сил, грошей…
  3. Особистий приклад спілкування з твариною. Коли вдома є тварина, дитина в першу чергу дивиться на те, як ВИ з нею поводитеся. Якщо ви недбало до неї ставитеся, то й дитина наслідуватиме вас. Тому подумайте, чи не забракне сил протягом багатьох років подавати приклад для наслідування, як поводитися з тваринами.
  4. Подумайте: НАВІЩО вам тварина. Яку користь (моральну, я маю на увазі!) вона вам принесе. Чи буде це корисно або навпаки, ви зненавидете її, а ваше поводження з твариною стане поганим прикладом для дитини.
  5. Чи хочете ви самі звірятко? Чи готові ви прийняти ще одного члена родини?

Тварини приносять багато радості, але й завдають багато турбот. Головне — чітко усвідомлювати: НАВІЩО ви заводите тварину.

Світлана Єфременкова

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: