Ми не завжди можемо похвалитися тим, що впевнені в собі, а йдеться про материнство, то все стає ще складнішим.

Чому складнішим? Адже ми щодня спілкуємось з іншими мамами, які, часом, здаються нам ідеальними. І все вони так добре роблять, і все встигають, і діти в них чемні… А потім ми дивимося на себе, на своїх дітей, які то істерику влаштують, то уроки вчити не хочуть і вважаємо, що у нас щось не так, щось не виходить.

У цьому питанні є два основні моменти, на які ми хочемо звернути вашу увагу.

  1. Припиніть порівнювати себе з іншими мамами і свою дитину з іншими дітьми. На жаль, майже завжди ми порівнюємо не на свою користь, порівнюємо з тими, кого вважаємо кращими за нас. У цьому немає нашої провини, нас привчили так із дитинства. Але зараз у цьому є наша відповідальність і наше рішення. Рішення про те, що порівняння припиняться. Щоразу, коли хочете порівняти себе з кимось, зупиняйтеся і починайте думати про те, що у вас, як у мами, виходить дуже добре.
  2. Припиніть боятися припустися помилки. Ми дуже боїмося зробити щось неправильно, особливо коли йдеться про виховання дитини. Та варто усвідомити і прийняти, що не існує абсолютно правильного виховання, немає людей, які не припускаються помилок взагалі. Просто прислухайтеся до себе та довіряйте собі більше, довіртеся вашій жіночій і материнській інтуїції. Саме довіра собі надасть вам упевненості.

Забувайте про порівняння і помилки, більше приділяйте часу налагодженню стосунків із дитиною. Бо якщо у вас теплі, ніжні стосунки з вашою дитиною, то будьте певні — ви найкраща в світі мама!

А тепер скажіть чесно: часто порівнюєте себе з іншими мамами?

Світлана Єфременкова

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: