Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як налагодити стосунки з дитиною?

Коли ми говоримо про стосунки, маємо на увазі сформовану основу (любов, тепло, довіра) на якій ґрунтується решта.

Перш ніж говорити про налагодження стосунків, важливо розуміти, якою є вихідна ситуація.

Два випадки

Основа не сформована взагалі від народження (таке трапляється, якщо дитина небажана, або хотіли дівчинку, а народився хлопчик, або дитина народилася з якимись вадами…), тут перш ніж говорити про стосунки, важливо опрацювати такий момент, як ПРИЙНЯТТЯ. Зараз ми не будемо це детально розглядати.

Стосунки зіпсувалися, основу зруйновано.

Як потрібно діяти в такій ситуації?

  1. З’ясувати причини псування стосунків. Для цього відмотуємо історію назад, до того моменту, коли все було добре, та аналізуємо зміни.
  2. Демонструйте частіше свої почуття дитині. Дітям дуже важливо бачити і чути, що ви їх любите, постійно отримувати підтвердження, що вони бажані, їх люблять, що вони в безпеці…
  3. Будьте уважними до запитів дитини. Іноді несуттєве для вас може бути цілим світом для вашої дитини. Певна подія, що для вас не варта уваги, може спричинити трагедію для дитини, де ви, на додачу, не надали підтримки або захисту.
  4. Оберіть для себе єдину тактику виховання. Ваші вимоги до дитини мають завжди бути послідовними, адекватними і зрозумілими. І щоб дитина в будь-якій ситуації могла з вами поговорити, а не боятися покарання.
  5. Дуже важливий пункт! Відпочивайте! Для того щоб у вас вистачало внутрішньої сили та енергії, що потрібно віддати дитині.

Якщо ви втратили внутрішній контакт з дитиною і ваші стосунки зіпсувалися, спробуйте втілити в життя ці 5 пунктів. Ми впевнені, що у вас все налагодиться.

Друзі, а як ви зазвичай налагоджуєте стосунки з вашою дитиною?

Поділіться своїми лайфхаками в коментарях, багатьом буде цікаво.

Світлана Єфременкова

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!